poniedziałek, 17 lutego 2020 12:37

Uwaga druhowie i druhny OSP! To dla Was ostatnia szansa, nie przegapcie jej

Autor Mirosław Haładyj
Uwaga druhowie i druhny OSP! To dla Was ostatnia szansa, nie przegapcie jej

Już w najbliższy weekend, w dniach 22-23 lutego odbędą się VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie w slalomie gigancie. Jest to więc ostatnia szansa na zapisy, które potrwają do piątku 20 lutego.

Zawody rangi mistrzostw kraju odbędą się na stoku Polana Sosny w Niedzicy. 22 lutego rozegrana zostanie konkurencja indywidualna, a dzień później konkurencja drużynowa. W imieniu organizatorów zapraszamy strażaków do udziału, a kibiców do przybycia na widowiskowe, nietypowe i niespotykane nigdzie indziej zawody.

Jednostki OSP mogą zgłosić swoich reprezentantów do konkurencji indywidualnej lub drużynowej albo do obu konkurencji. W przypadku problemów ze skompletowaniem 4-osobowej drużyny, można połączyć siły z inną jednostką i zgłosić skład częściowo lub w całości składający się z druhów z różnych miejscowości.

To, jak wyglądała rywalizacja w poprzednich latach można obejrzeć poniżej.

VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w narciarstwie alpejskim i snowboardzie 2019

Pod koniec lutego 2020 r. odbędzie się VIII edycja Mistrzostw Polski Strażaków OSP Slalom Gigant w narciarstwie i snowboardzie konkurencja indywidualna i drużynowa. W skrócie przypominamy jak wyglądała ostatnia edycja.

Gepostet von Ogólnopolska Olimpiada Strażaków OSP am Montag, 18. November 2019
Mistrzostwa Strażaków OSP zima 2013-2018

Krótkie przypomnienie jak było: I - VI Ogólnopolskie Mistrzostwa OSP w narciarstwie i snowboardzie lata 2013-2018

Gepostet von Ogólnopolska Olimpiada Strażaków OSP am Samstag, 17. November 2018

Organizatorzy apelują także do druhen, aby przełamały nieśmiałość i wysyłały swoje zgłoszenia do Konkurencji Indywidualnej. Poszukiwanie są także chętni do smagań w konkurencji „Slalom gigant z wężem”, zwłaszcza w kategorii mieszanej (2 druhny+2 druhów). Podobnie jest także w drużynach snowboardowych.

Zapisy potrwają do 20 lutego 2020 r. godz.: 12:00

Pobieranie druków zgłoszeniowych i regulaminu od organizatorów tylko poprzez kontakt mailowy: tokbike1@op.pl, kontakt w sprawie zawodów tel.: 731 880 083.

Startujący zawodnicy muszą być pełnoletni. Warunkowo w każdej z konkurencji i ich podziałach organizatorzy dopuszczają z danej jednostki OSP do 2 zawodników, którzy ukończyli 15 lat. Klasyfikacja w konkurencji indywidualnej slalom gigant narty jest z podziałem na druhów, druhny i wiekowym.

Druhny:
Grupa A 31 lat i starsze lat rok urodzenia do 1989 włącznie,
Grupa B 18 - 30 lat rok urodzenia 1990 - do 21.02.2002,

Druhowie:
Grupa A 51 lat i starsi rok urodzenia do 1969 włącznie,
Grupa B 36 – 50 lat rok urodzenia 1970 - 1984,
Grupa C 18 - 35 lat rok urodzenia 1985 – do 21.02.2002.

Konkurencja Indywidualna slalom gigant snowboard jest open i bez podziału na druhów i druhny (możliwy jest podział przy minimum 6 startujących druhnach).

VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP objął swoim Patronatem Honorowym Waldemar Pawlak Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP. Ponadto zawody patronatem objęli również: Europosłowie Beata Kempa i Patryk Jaki, Edward Siarka Poseł na Sejm RP/Prezes ZOW ZOSP RP w Małopolsce, Łukasz Smółka Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

Fot. i inf.: Ogólnopolska Olimpiada Strażaków OSP

Podhale - najnowsze informacje