poniedziałek, 3 czerwca 2024 10:33

W jego samochodzie znajdowała się rodząca kobieta. Policjanci zareagowali natychmiast

Autor Katarzyna Jamróz
W jego samochodzie znajdowała się rodząca kobieta. Policjanci zareagowali natychmiast

W środowy wieczór (29 maja) funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bochni wykazali się niezwykłą szybkością i profesjonalizmem, pomagając rodzącej kobiecie dotrzeć do szpitala. Dzięki ich błyskawicznej reakcji i skutecznej koordynacji, przyszła mama znalazła się pod opieką medyczną na czas.

Około godziny 19 oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Bochni otrzymał zgłoszenie od kierowcy, który poinformował, że w jego samochodzie znajduje się rodząca kobieta, która jak najszybciej musi dotrzeć do szpitala powiatowego.

Liczył się czas

Policjant natychmiast przystąpił do działania, zbierając informacje dotyczące lokalizacji i danych pojazdu. Zgłoszenie pochodziło od kierowcy hyundaia, który poruszał się w kierunku szpitala od strony Gdowa. W ustalone miejsce skierowano patrol policji, którego zadaniem było zapewnienie szybkiego i bezpiecznego przejazdu do placówki medycznej.

Kobieta dotarła na czas

Patrol mundurowych, w skład którego wchodzili dzielnicowi, dotarł na granicę powiatu w miejscowości Siedlec. Tam zauważyli nadjeżdżający pojazd. Używając sygnałów uprzywilejowania, policjanci rozpoczęli pilotaż hyundaia, umożliwiając mu szybkie dotarcie do celu. Równocześnie oficer dyżurny skontaktował się z bocheńskim szpitalem, informując personel o zbliżającej się pacjentce. Dzięki skoordynowanej akcji, mieszkanka powiatu wielickiego dotarła do placówki na czas, gdzie natychmiast została objęta opieką medyczną.

Fot. Ilustracyjne

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje

Rozrywka