piątek, 20 listopada 2020 18:47

W wyniku akcji "Prędkość" straciła prawo jazdy

Autor Mirosław Haładyj
W wyniku akcji "Prędkość" straciła prawo jazdy

W trosce o uczestników ruchu  drogowego policjanci cyklicznie prowadzą działania, podczas których koncentrują się na przestrzeganiu przez  kierujących ograniczeń dotyczących prędkości.

W czwartek, 19 listopada od wczesnych godzin rannych policjanci z suskiej drogówki prowadzili akcję „Prędkość”. Działania takie ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. W trakcie wczorajszych działań policjanci skontrolowali 27 kierowców, którzy łamali przepisy, w tym 23 kierowców pojazdów osobowych, 3 pojazdów ciężarowych oraz jednego motocyklistę. 17 z nich zignorowało przepisy wynikające z ograniczenia prędkości. Rekordzistką okazała się, 21-latka, kierująca  samochodem marki Audi, która w Budzowie w terenie zabudowanym na drodze  wojewódzkiej jechała z prędkością 103 km/h. Policjanci zatrzymali jej  prawo jazdy oraz nałożyli na nią mandat karny. Kierująca otrzymała także 10 punktów karnych.

– Apelujemy  o rozwagę, ostrożność i zdjęcie nogi z gazu. W najbliższym czasie  kierowcy muszą być przygotowani na zmieniającą się pogodę i tym bardziej  powinni poruszać się z bezpieczną prędkością,  która będzie dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów  prędkości, stanu nawierzchni, własnych umiejętności oraz warunków  atmosferycznych

– piszą policjanci.

Inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje