wtorek, 1 lutego 2022 14:02

Wieliczka. Ogłoszono przetarg na budowę nowoczesnej hali sportowej przy liceum

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Ogłoszono przetarg na budowę nowoczesnej hali sportowej przy liceum

Starostwo Powiatowe w Wieliczce ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i budowę hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Wieliczce. Nowoczesna hala ma mieć boisko na dachu, a pod nią powstanie dwupoziomowy parking.

31 stycznia br. Starostwo Powiatowe w Wieliczce ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i budowę hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki w Wieliczce. Decyzję o ogłoszeniu przetargu podjął Zarząd Powiatu Wielickiego: starosta Adam Kociołek, wicestarosta Henryk Gawor oraz członkowie zarządu Aleksandra Ślusarek, Stanisław Kyrc i Tomasz Broniowski.

Inwestycja zostanie zrealizowana w formule ''zaprojektuj – wybuduj".

Potrzebna inwestycja

Dzięki inwestycji przy wielickim liceum powstanie nowy budynek o powierzchni 6,7 tys. m2. W ramach rozbudowy planuje się wykonanie hali sportowej, sal dydaktycznych, pokoi socjalnych i technicznych, sanitariatów, klatek schodowych, windy, boiska na dachu wraz z zapleczem obsługującym boisko i dwupoziomowego parkingu podziemnego.

Nowoczesny parking ma zostać wyposażony w system bezobsługowy oraz system nawigacji parkingowej, który ułatwi znalezienie wolnego miejsca, co zdecydowanie wpłynie na wygodę kierowców.  W sumie pomieści ok. 100 samochodów i będzie wyposażony w stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Przy boisku na dachu zaprojektowano dodatkowe zaplecze sanitarne, co umożliwi jego niezależne funkcjonowanie. Dodatkowo boisko zostanie wyposażone w zamknięte piłkochwyty i nawierzchnię poliuretanową lub ze sztucznej trawy.

Budowa dzięki dotacji

Na zrealizowanie inwestycji Powiat Wielicki otrzymał 4 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, co szczególnie docenił starosta Adam Kociołek. – Dzięki wsparciu finansowemu ze strony polskiego rządu możemy zrealizować bardzo ważną i potrzebną inwestycję jaką jest budowa hali sportowej przy wielickim liceum.  Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki środkom pochodzącym z rządowych programów Polskiego Ładu i Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz wkładu własnego Powiatu Wielickiego. Dziękuję wszystkim zaangażowanym we wsparcie i przygotowanie do budowy, w szczególności parlamentarzystom Urszuli Ruseckiej i Rafałowi Bochenkowi - podsumował.

Oferty na zaprojektowanie i wybudowanie parkingu można składać do 16 lutego br., natomiast budowa sali sportowej powinna zostać zakończona w grudniu 2023 roku.

fot. wizualizacja hali sportowej / Powiat Wielicki

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje