czwartek, 10 grudnia 2020 17:16

5,5 mln zł dla Powiatu Wielickiego z RFIL. Najwięcej dla liceum

Autor Marzena Gitler
5,5 mln zł dla Powiatu Wielickiego z RFIL. Najwięcej dla liceum

Powiat Wielicki w ramach środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych otrzyma 5,5 mln zł. Na co zostaną przeznaczone?

Powiat wielicki ubiegał się o dofinansowanie sześciu inwestycji, środki zostały przyznane tylko trzem z nich. Najwięcej z puli RFIL trafi do Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki w Wieliczce.

Jest to bardzo dobra informacja dla samorządów. Powiat wielicki dzięki dofinansowaniu w wysokości 5,5 mln złotych będzie mógł zrealizować te inwestycje lokalne, które są potrzebne i ważne dla mieszkańców – mówi starosta wielicki Adam Kociołek.

Środki pozyskane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych będą wsparciem w sumie dla trzech inwestycji Powiatu Wielickiego:

  • Wymiana instalacji elektrycznej w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki w Wieliczce. LO posiada aktualnie instalację wykonaną w latach 60- tych ubiegłego stulecia. Instalacja wykonana jest przewodami aluminiowymi, w izolacji gumowej w systemie TN-C, obecnie niedopuszczalnym w instalacjach wnętrzowych. Zaplanowany remont jest niezbędny do zapewnienia bezpieczeństwa p. poż. w budynku, a także stanowi warunek dalszego funkcjonowania. Inwestycja jest w pełni gotowa do realizacji. Kwota dofinansowania z RFIL to 0,5 mln złotych.
  • Przebudowa drogi powiatowej nr 2023 K w Biskupicach o dł. 340 m. Zostanie wykonana nowa nawierzchnia na poszerzonej jezdni o szerokości 5,50 m wraz chodnikiem. Dodatkowo zostanie wykonana kanalizacja deszczowa i przebudowa sieci uzbrojenia terenu. Zostaną poszerzone pobocza do szerokości 1 m i umocnione skarpy. Kwota dofinansowania z RFIL to 1 mln złotych.
  • Budowa pełnowymiarowej hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Wieliczce z znajdującym się w przyziemiu (pod halą) parkingiem samochodowym w miejscu obecnie istniejącej starej hali sportowej i parkingu. Budynek LO zlokalizowały jest w centrum Wieliczki, w otoczeniu zabudowy edukacyjnej, bez możliwości wykonania jakichkolwiek dodatkowych elementów infrastruktury sportowej. Kwota dofinansowania z RFIL to 4 mln złotych.

inf. Powiat Wielicki, foto: LO im. Matejki w Wieliczce

zobacz też:

Kraków. Samorządowcy protestują przeciwko upolitycznieniu rządowego wsparcia
Samorządowcy i politycy zorganizowali w Krakowie konferencję prasową po szokującym podziale środków z Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Czują się wykluczeni, a rządowi zarzucają upolitycznienie wsparcia, które miało być pomocą w walce ze skutkami epidemii.
Wieliczka bez wsparcia z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Burmistrz interweniuje u premiera
Wieliczka nie dostała wsparcia z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Burmistrz napisał do premiera Mateusza Morawieckiego, domagając się uzasadnienia odrzucenia projektów złożonych przez samorząd.
Rządowy fundusz wsparcia tylko dla lojalnych samorządów? “PiS rozdał pieniądze “po uważaniu”
Podzielono środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Niektóre samorządy nie dostały żadnego wsparcie na przeciwdziałanie skutkom epidemii. Dlaczego?
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje