poniedziałek, 24 lutego 2020 08:30

Wypożyczenie samochodu luksusowego - o czym należy pamiętać?

Autor Głos 24
Wypożyczenie samochodu luksusowego - o czym należy pamiętać?

Samochody sportowe i luksusowe kuszą nas swoimi osiągami, wyglądem i niedostępnością. O ile posiadanie takiego na własność wiąże się z ogromnym kosztem, o tyle wynajęcie jest już o wiele bardziej realne dla większości z nas. Jeżeli więc od zawsze chcieliśmy przejechać się jakąś konkretną marką, warto postawić sobie to za cel w ramach osiągnięć, jakie chcemy zrealizować w tym roku. O czym jednak musimy pamiętać, zanim wynajmiemy samochód luksusowy? Jak poprawnie sporządzić protokół przy wynajmowaniu i oddawaniu takiego pojazdu? Czego absolutnie nie powinniśmy próbować z taką maszyną?

1. Sporządzenie umowy i protokół zdawczo-odbiorczy

2. Korzystanie z auta z głową

3. Tankowanie przed oddaniem

Sporządzenie umowy i protokół zdawczo-odbiorczy

Wybierając na wynajem samochód luksusowy musimy pamiętać o sporządzeniu odpowiedniej umowy, a także wykazaniu wszystkich rysek i drobnych uszkodzeń w protokole, jeżeli auto takie posiada. Uchroni nas to przed posądzeniem o wykonanie jakiegoś uszczerbku własnoręcznie, a także postawi w dobrej relacji z firmą, od której wynajmujemy pojazd. Warto sprawdzić także wnętrze auta oraz deskę rozdzielczą, aby w razie potrzeby móc zgłosić usterkę, jeżeli taką wypatrzymy. Warto pamiętać, że wynajmujemy maszynę o znacznej wartości, więc powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby zadbać o nią jak najlepiej w czasie wynajmu.

Korzystanie z auta z głową

Wypożyczalnia samochodów luksusowych umożliwia nam spełnienie swoich małych motoryzacyjnych marzeń, jednak musimy pamiętać, że droga to nie tor wyścigowy. Korzystajmy z samochodu mądrze i pamiętajmy o granicy naszych umiejętności, a nie tylko sprawimy sobie wielką frajdę, ale także będziemy bogatsi o doświadczenie z jazdy naprawdę potężnym autem. Jeżeli nie czujemy się na siłach do szybszej jazdy, ograniczmy się do średnich prędkości - w końcu zależy nam na tym, aby cieszyć się jazdą, a nie wylądować na poboczu. Warto również dokładnie prześledzić umowę pod kątem stosowania się do przepisów ruchu drogowego, tak aby później nie mieć problemów przy zdawaniu samochodu do wypożyczalni.

Tankowanie przed oddaniem

Wynajmując luksusowe auto otrzymujemy je z pełnym bakiem, więc i takie powinniśmy oddać. Dodatkowo należy pamiętać o zabraniu wszystkich rzeczy osobistych z pojazdu, a także wszelkiego rodzaju papierków czy innych drobiazgów, które włożyliśmy do schowka podczas jazdy. Dzięki temu pokażemy, że jesteśmy wartym uwagi klientem i wypożyczalnia chętnie podejmie z nami współpracę także w przyszłości.

Głos24 EXTRA - najnowsze informacje