piątek, 7 czerwca 2024 08:32

Żerowali na najsłabszych na terenie powiatu wielickiego. Teraz są już w rękach policji

Autor Patryk Trzaska
Żerowali na najsłabszych na terenie powiatu wielickiego. Teraz są już w rękach policji

Żerowali na najsłabszych, teraz są już w rękach policji. Funkcjonariusze z Wieliczki i Niepołomic zatrzymali trzech mężczyzn i jedną kobietę, podejrzanych o oszustwa „na wnuczka” na terenie powiatu wielickiego. Oszuści wyłudzili od dwóch starszych kobiet łącznie 40 tysięcy złotych.

Wielicka i niepołomicka policja, we współpracy z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, przeprowadziła udaną akcję zatrzymania czterech osób podejrzanych o dokonanie szeregu oszustw w powiecie wielickim.

Do oszustwa doszło pod koniec kwietnia. Przestępcy skontaktowali się z pierwszą z ofiar, podając się za jej wnuczka. Poinformowali oni seniorkę, że "wnuczek" uczestniczył w wypadku drogowym i pilnie potrzebuje pieniędzy na kaucję, aby uniknąć więzienia. Zaniepokojona starsza kobieta, nie zadając dodatkowych pytań, przekazała przestępcom 25 tysięcy złotych – swoje oszczędności życia.

Niestety, tego samego dnia, podobny scenariusz rozegrał się po raz drugi. Inna starsza kobieta, również wprowadzona w błąd przez oszustów, oddała im 15 tysięcy złotych.

Po otrzymaniu zgłoszeń od pokrzywdzonych kobiet, policjanci natychmiast rozpoczęli intensywne dochodzenie. Śledczy, analizując krok po kroku każde działanie oszustów, przystąpili do badania śladów.

Na początku czerwca policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane o oszukiwanie seniorek na pieniądze. Funkcjonariusze przeszukali miejsca zamieszkania podejrzanych, gdzie zabezpieczono pieniądze oraz telefony komórkowe. Co więcej, u dwóch zatrzymanych znaleziono narkotyki – MDMA, metamfetaminę i marihuanę.

Cała czwórka zatrzymanych usłyszała zarzuty oszustwa zgodnie z artykułem 286 kodeksu karnego. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Foto: KPP Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka