wtorek, 24 stycznia 2023 13:17

Kraków. Znany youtuber odznaczony przez prezydenta Majchrowskiego

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. Znany youtuber odznaczony przez prezydenta Majchrowskiego

Łukasz Wojtyca – prezes spółki Ekipa Holding, youtuber, influencer, znany w social media jako „Wujek Łuki”, otrzymał 24 stycznia z rąk prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego odznakę Honoris Gratia przyznawaną w dowód uznania za szczególne zasługi dla Krakowa i jego mieszkańców.

Łukasz Wojtyca jest współzałożycielem Ekipa Holding SA. Z uwagi na fakt, że spółka działa w Krakowie, w naturalny sposób bierze udział w promocji naszego miasta. Ekipa realizuje również projekty o wymiarze społecznym. Tuż po wybuchu wojny w Ukrainie zorganizowała zbiórkę internetową, w ramach której zebrano kwotę blisko 1 miliona złotych, z przeznaczeniem na pomoc dzieciom szukającym schronienia w Polsce. Decyzją Łukasza Wojtycy środki te zostały przekazane Stowarzyszeniu SIEMACHA na rozbudowę domu dziecka w Odporyszowie. Dziania te zostały dostrzeżone przez kapitułę X edycji konferencji i gali Executive Innovation Forum. Wśród nagrodzonych znalazła się firma Ekipa Holding.

Z wnioskiem o nadanie odznaki Honoris Gratia wystąpiło Stowarzyszenie SIEMACHA, w imieniu którego wniosek podpisał ks. Andrzej Augustyński, prezes zarządu.

Inf. i foto: UMK

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka