wtorek, 5 września 2023 10:44

250 uczniów w Wieliczce rozpoczęło rok szkolny w nowej szkole

Autor Marzena Gitler
250 uczniów w Wieliczce rozpoczęło rok szkolny w nowej szkole

Pierwszy dzwonek zabrzmiał w nowej Szkole Podstawowej nr 6 w Wieliczce. Naukę w nowej placówce rozpoczęło 250 uczniów.

4 września swoje funkcjonowanie rozpoczęła nowa szkoła podstawowa w Wieliczce. Pierwszy dzwonek zabrzmiał w nowoczesnym kompleksie przy ul. Jedynaka 11.

Pierwszy dzwonek w Szkole Podstawowej nr 6 w Wieliczce

Pierwszy dzwonek w Szkole Podstawowej nr 6 w Wieliczce #Wieliczka #Edukacja #SP6

Opublikowany przez Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Poniedziałek, 4 września 2023

Decyzję o utworzeniu nowej szkoły - Szkoły Podstawowej nr 6 w Wieliczce Rada Miejska podjęła podczas sesji 27 lutego br. Nabór do szkoły poprzedziły dni otwarte w nowej placówce, której dyrektorką została wybrana w drodze konkursu Ewelina Klimek-Kupiec.

Na potrzeby nowej szkoły podstawowej został przeznaczony nowo powstały dwukondygnacyjny kompleks oświatowy o powierzchni blisko 4000 mkw. wraz z nowoczesną bazą sportową. Wartość inwestycji wynosi blisko 20 mln zł.

Budowę kompleksu prowadziło Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne Solne Miasto. W zrealizowanym w ciągu dwóch lat budynku znalazło się 14 sal lekcyjnych, pracownia komputerowa, świetlica, stołówka oraz biblioteką. Szczególne wrażenie robi kompleks sportowy, który tworzą: hala sportowa, boisko ze sztuczną nawierzchnią wraz z bieżnią do skoku w dal, kryte boisko piłkarskie z trybunami dla widzów oraz plac zabaw.

Nowa placówka oświatowa jest odpowiedzią na zapotrzebowanie wynikające z gwałtownie powiększającej się liczby mieszkańców wielickiej gminy, w którym przoduje obszar osiedla Krzyszkowice i wpisuje się w strategię samorządu, której celem jest zapewnienie uczniom możliwości nauki w nowoczesnych, w pełni wyposażonych szkołach na miarę XXI wieku. Nic dziwnego, że rodzice chętnie posłali dzieci do nowej placówki. Utworzono w niej po dwa oddziały klas II, IV, V, VI oraz klasę I. Docelowo w szkole uczyć się będzie około 450 uczniów w klasach od I-VIII. Będą również dwa oddziały przedszkolne. Nauka w nowej szkole będzie odbywać się na jedną zmianę. Podobnie jak w przypadku wszystkich samorządowych podstawówek w gminie Wieliczka, również do SP 6 zostanie zapewniony dowóz uczniów do szkoły.

– Edukacja to sprawa zdecydowanie priorytetowa. Jeżeli chcemy zapewnić dobrą przyszłość kolejnym pokoleniom, musimy pracować na rzecz tej przyszłości dzisiaj – bo przyszłość decyduje się właśnie tu i teraz, a także – a może przede wszystkim - powinniśmy dbać o tych, którzy w tej przyszłości będą  żyć i którzy następnie będą ją kreować – podkreśla burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.  –  To że edukacja jest dla mnie kluczową dziedziną jak sądzę widać wyraźnie w Wieliczce i całej gminie. Rozwijamy i modernizujemy naszą szkolną infrastrukturę. Budujemy nowe szkoły, przedszkola. W rozpoczynającym się roku szkolnym w Wieliczce rusza nie tylko najnowsza placówka, zupełnie nowa i nowoczesna Szkoła Podstawowa nr 6 na miarę XXI wieku, w której uczyć się będzie 250 dzieci. Otwieramy też dwie nowe hale sportowe, wiele szkół jest w trakcie rozbudowy, wiele placówek powstaje od zera, a inwestycje są w trakcie realizacji. Wspieramy też szkolne samorządy – ich reprezentanci tworzą naszą Młodzieżową Radę Gminy – w ten sposób uczą się zasad działania demokracji, samostanowienia i odpowiedzialności w praktyce –  przypomina włodarz Wieliczki.

Artykuł sponsorowany

  • Zobacz też:
Gminne rozpoczęcie roku szkolnego w Wieliczce
4 września w nowo otwartej hali sportowej w Byszycach odbyło się uroczyste powitanie roku szkolnego
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka