poniedziałek, 18 marca 2024 07:23

5 osób rannych w tym dziecko. Niedźwiedź zaatakował pod Tatrami [wideo]

Autor Mirosław Haładyj
5 osób rannych w tym dziecko. Niedźwiedź zaatakował pod Tatrami [wideo]

W niedzielę (17 marca) w miejscowości Liptowski Mikułasz doszło do groźnego zdarzenia. W wyniku spotkania z niedźwiedziem poszkodowanych zostało 5 osób: 10-letnia dziewczynka, 49- i 58-letnia kobieta, 32- i 72-letni mężczyzna.

Do groźnego zdarzenia doszło w niedzielę (17 marca) pod Tatrami. W miejscowości Liptowski Mikułasz pojawił się niedźwiedź. W wyniku spotkania ze zwierzęciem rannych zostało aż 5 osób, w tym 10-letnia dziewczynka, 49- i 58-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 32 i 72 lat.

Opublikowany przez T Taxiego Liptov Niedziela, 17 marca 2024

Jak przekazuje portal Tatromaniak, zwołano posiedzenie sztabu kryzysowego z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Środowiska Republiki Słowackiej oraz pracowników TANAP (słowacki odpowiednik TPN).

Opublikowany przez T Taxiego Liptov Niedziela, 17 marca 2024

O ostrożność zaapelowała słowacka policja:

-W związku z pojawieniem się niedźwiedzia brunatnego na terenie miasta Liptowski Mikulasz Regionalna Dyrekcja Policji w Żylinie podjęła działania mające na celu ochronę obywateli. Zwiększono liczbę patroli i wszystkie dostępne środki, aby monitorować całe terytorium miasta i okolice. W razie potrzeby będą gotowe do natychmiastowej interwencji. Zachowaj zwiększoną ostrożność.

Fot.: screen FB

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka