niedziela, 2 lipca 2023 07:33

Bezbronne maleństwo leżało w krzakach. Na miejscu zjawili się policjanci

Autor Patryk Trzaska
Bezbronne maleństwo leżało w krzakach. Na miejscu zjawili się policjanci

Podczas pracy funkcjonariusza zdarzają się różnego rodzaju interwencje i do każdej trzeba podejść równie profesjonalnie. Właśnie tak postąpili łososińscy policjanci, gdy otrzymali zgłoszenie o uwięzionym w krzakach kociątku. Zgłaszająca była pod wrażeniem pracy funkcjonariuszy i napisała list z podziękowaniami.

Serce okazane zagrożonemu zwierzęciu przez dzielnicowych z Komisariatu  Policji w Łososinie Dolnej dzielnicowych – asp. sztab. Grzegorza Prusaka  i sierż. sztab. Piotra Lupę, skłoniło mieszkankę gminy do napisania  podziękowań do szefa sądeckich policjantów.

Kobieta opisuje w nim  interwencję z 22 czerwca br., która miała miejsce w miejscowości  Tęgoborze. „Może sprawa niektórym wyda się błaha, bo mało kogo interesuje bezbronne zwierzę, ale to właśnie takie zwykłe, codzienne  kłopoty są sprawdzianem dobroci i bezinteresowności. W tym przypadku chodziło o małe zagubione bądź porzucone kocię, które utknęło w  gęstwinie krzewów nieopodal ruchliwej ulicy. Ewidentnie potrzebowało ono  pomocy” – opisuje w e-mailu kobieta. Kiedy spotkała się z odmową  innych osób, od których chciała uzyskać pomoc, zadzwoniła do Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej. „Tam spotkałam się z życzliwym potraktowaniem i empatią. Jestem pod ogromnym wrażeniem postawy, zaangażowania i profesjonalizmu” – relacjonuje kobieta.

fot, KMP Nowy Sącz

Mieszkanka gminy serdecznie podziękowała  łososińskim dzielnicowym za szybkie i sprawne działanie, a przede  wszystkim za dobre serce. Z kolei mały kotek po wizycie u weterynarza  trafił do troskliwej opiekunki, która uratowała go z opresji wspólne z  mundurowymi.

inf. KMP Nowy Sącz

foto ilustracyjne - pixabay

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka