środa, 15 marca 2023 14:51

Biskup, zmywając naczynia, chce pomóc choremu dziecku, któremu kończy się czas

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Biskup, zmywając naczynia, chce pomóc choremu dziecku, któremu kończy się czas

Biskup Damian Muskus zapowiada, że pozmywa naczynia proboszczom, którzy przyjmą wolontariuszy kwestujących na rzecz chorej Zosi Pająk.

Jakiś czas temu informowaliśmy, że biskup Damian Muskus zaangażował się w pomoc chorej Zosi. Tym razem nie chodzi o wystawiony na aukcję przedmiot. Chcąc zachęcić proboszczów do wpuszczenia na teren parafii wolontariuszy, którzy mogliby przeprowadzić kwestę na rzecz chorej Zosi, zapewnia, że w zamian chętnie dla nich pozmywa.

– Chętnie pozmywam naczynia każdemu proboszczowi, który z otwartymi ramionami przyjmie wolontariuszy prowadzących kwestę na rzecz chorej na SMA Zosi Pająk ze Skawinek.
Pierwsza tego typu uroczysta ceremonia odbyła się na plebanii na krakowskim Salwatorze. Był to wyraz dziękczynienia za zorganizowaną w niedzielę 5 marca br. zbiórkę przy kościele, która zasiliła konto Zosi blisko czternastotysięczną  kwotą.

Przy okazji biskup przypomniał o innych formach pomocy chorej dziewczynce.

– Śpieszę uprzejmie przypomnieć, że wciąż można indywidualnie pomagać Zosi, biorąc czynny udział w licytacjach, m.in. dekompletując mój serwis kawowy, wspierając walkę mojej ekscelencji  z otyłością brzuszną oraz wpłacając drobne i niekoniecznie drobne kwoty na konto siepomaga.pl

– napisał biskup Damian Muskus.

Foto: Facebook (Stanislaw Sudoł, proboszcz Parafia Najświętszego Salwatora w Krakowie)

Więcej o Zosi przeczytasz m.in. tutaj:

Kraków. Biskup prosi o pomoc w odchudzaniu! To wyścig z czasem
Krakowski biskup Damian Muskus zorganizował w sieci akcję “Odchudź biskupa”. Inicjatywa ma na celu zebranie pieniędzy na rzecz chorej dziewczynki -Zosi Pająk ze Skawinek. Jakiś czas temu biskup Damian Muskus zaangażował się w pomoc chorej Zosi Pająk. Tym razem na licytację na rzecz dziewczynki wyst…

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka