poniedziałek, 20 maja 2019 10:12

Brodła. Wjechała na chodnik, potrąciła babcię z wnuczką

Autor Joanna Frydrych
Brodła. Wjechała na chodnik, potrąciła babcię z wnuczką

Do wypadku doszło w niedzielę przed godz. 14:00. Z ustaleń policjantów Wydziału Ruchu Drogowego w Chrzanowie wynika, że kierująca Oplem jadąc ul. Galicyjską w Brodłach w kierunku Krakowa podczas wyprzedzania innego pojazdu na łuku drogi, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem. Kobieta zjechała na chodnik i uderzyła w prawidłowo idącą babcię z wnuczką.

W wyniku zdarzenia mieszkanka Brodeł doznała obrażeń ciała i została zabrana do szpitala. Towarzysząca jej wnuczka, na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Kierującej Oplem, 21- letniej mieszkance Jastrzębia Zdroju zatrzymano prawo jazdy za spowodowanie wypadku drogowego.

Policja prosi o rozwagę, ponieważ do zdarzenia doszło podczas opadów deszczu gdy jezdnia była mokra i śliska. Kilka dni dobrej pogody powoduje zbieranie się na jezdni zanieczyszczeń i resztek płynów eksploatacyjnych pojazdów co przy nagłych opadach powoduje mieszanie się zanieczyszczeń na jezdni co znacząco zmniejsza przyczepność nawet przy najlepszych oponach pojazdu. W takich warunkach nawet niewielkie przekroczenie prędkości stanowi główną przyczynę zdarzeń drogowych w naszym powiecie.

Info: KPP Chrzanów

Chrzanów - najnowsze informacje