wtorek, 2 sierpnia 2022 10:32

Chcesz kupić polisę na życie online? Sprawdź, jak to wygląda

Autor Artykuł partnera
Chcesz kupić polisę na życie online? Sprawdź, jak to wygląda

Ubezpieczenie na życie przydaje się w wielu sytuacjach – gwarantuje ci wsparcie finansowe na wypadek choroby czy niezdolności do pracy, a oprócz tego zabezpiecza bliskich na wypadek śmierci. Zakup polisy nie wymaga wielu formalności i może odbyć się online. Sprawdź, jak to wygląda.

Zakup ubezpieczenia na życie – w tradycyjnej formie czy online?

Jeszcze kilka lat temu zawarcie umowy ubezpieczeniowej odbywało się w siedzibie towarzystwa ubezpieczeniowego. Pandemia COVID-19 nieco zmieniła podejście firm do tego rodzaju transakcji. Okazało się, że zdecydowana większość może odbywać się zdalnie, czyli w 100% online. Jeśli preferujesz osobisty kontakt, możesz umówić się na spotkanie na żywo, podczas którego agent przedstawi ci wszystkie szczegóły oferty i pomoże dopasować ją do twoich potrzeb. Sam proces umawiania spotkań także został uproszczony do minimum – wystarczy, że wypełnisz internetowy formularz, a wkrótce zadzwoni do ciebie telefon z propozycją spotkania. Jeśli zdecydujesz się wykupić ubezpieczenie na życie online, nie będziesz musiał nawet wychodzić z domu w celu dopełnienia formalności.

Ubezpieczenie na życie online – jak wygląda spotkanie z przedstawicielem?

Jeśli chcesz, aby wybór i zakup polisy ubezpieczeniowej przebiegał sprawnie, spotkanie online może okazać się strzałem w dziesiątkę. Wystarczy, że:

  • zamówisz rozmowę telefoniczną z przedstawicielem towarzystwa ubezpieczeniowego w dogodnym dla ciebie terminie. Najlepiej, aby była to pora, kiedy nikt ani nic nie będzie cię rozpraszało;
  • porozmawiasz z doświadczonym doradcą, który przedstawi ci ofertę i zada ważne pytania. Na ich podstawie będzie można ustalić indywidualny zakres ubezpieczenia, który spełni twoje oczekiwania. Pamiętaj, że to ty decydujesz, które opcje dodatkowe będą ci potrzebne;
  • przygotujesz odpowiednie dokumenty. Niezbędny będzie skan dowodu osobistego, który prześlesz przedstawicielowi. W wiadomości e-mail otrzymasz Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU), czyli szczegółowe informacje na temat wybranej polisy. O pozostałych formalnościach poinformuje cię przedstawiciel. Nie musisz się jednak obawiać, że będą zbyt skomplikowane;
  • opłać pierwszą składkę i korzystaj z ochrony ubezpieczeniowej, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz poszerzyć swoją polisę o wybrane opcje dodatkowe (np. urodzenie dziecka lub pobyt w szpitalu).

Jak przygotować się do rozmowy z przedstawicielem?

Podczas rozmowy telefonicznej przedstawiciel towarzystwa ubezpieczeniowego zada ci wszystkie niezbędne pytania. Na ich podstawie będzie można skonstruować polisę idealnie dopasowaną do twoich potrzeb. Pamiętaj, żeby poinformować agenta o swoich chorobach przewlekłych (np. cukrzycy). Pominięcie tego faktu podczas wstępnej rozmowy może mieć negatywne skutki – ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty pieniędzy, jeśli będziesz wymagał leczenia z powodu przewlekłego schorzenia, które zataiłeś. Przed planowaną rozmową zastanów się także, jaka suma ubezpieczenia cię interesuje. Może to być kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje