piątek, 11 września 2020 11:06

Czernichów: W niedzielę II tura wyborów na wójta

Autor Aleksandra Tokarz
Czernichów: W niedzielę II tura wyborów na wójta

Danuta Filipowicz i Michał Pierzchała zmierzą się w drugiej turze wyborów na stanowisko wójta gminy Czernichów. Wspomnianą dwójkę, która weszła do drugiej tury, w pierwszej dzieliły zaledwie 3 głosy. Jak będzie tym razem?

Przedterminowe wybory na wójta gminy Czernichów ogłoszono po śmierci sprawującego ten urząd przez cztery kadencje, Szymona Łytka.

W pierwszej turze frekwencja wyniosła 39% - zagłosowało ok. 4,5 tys. mieszkańców gminy. Do drugiej tury weszło dwóch kandydatów – Danuta Filipowicz, 47-letnia mieszkanka Rybnej i Michał Pierzchała, 44-letni mieszkaniec Wołowic. Oboje zdobyli po 29% głosów.

Drugą turę wyborów zaplanowano na najbliższą niedzielę, 13 września. Głosowanie zostanie przeprowadzone w godzinach od 7 do 21 w tych samych lokalach wyborczych, co w pierwszej turze.

Gmina Czernichów przypomina, aby każdy wyborca, udając się do lokalu wyborczego zabrał ze sobą dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem, pozwalający na potwierdzenie tożsamości.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w lokalu wyborczym wymagane jest zasłonięcie ust i nosa (maseczka, przyłbica itp.), zdezynfekowanie rąk oraz zachowanie dystansu społecznego, dobrze widziane - przyniesienie własnego długopisu i posiadanie rękawiczek ochronnych.

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje