poniedziałek, 2 listopada 2020 11:37

Czyste okna w 5 prostych krokach

Autor Artykuł sponsorowany
Czyste okna w 5 prostych krokach

Mycie okien może wydawać się najprostszą czynnością na świecie. Nic bardziej mylnego – jeśli robisz to nieumiejętnie i bez odpowiednich akcesoriów, smugi i zacieki są niemal gwarantowane. Sprawdź, jak robić to szybko i efektywnie.

Mycie okien to jedna z rutynowych czynności wykonywanych w ramach większego sprzątania. Nie robi się tego codziennie, raczej raz na miesiąc lub nawet rzadziej – nie ma potrzeby, by myć okna z dużą częstotliwością, ponieważ szyby nie ulegają zabrudzeniu w zawrotnym tempie. Kiedy już myjesz okna, z pewnością zależy Ci jednak na stuprocentowej skuteczności. Nikt nie lubi wykonywania domowych obowiązków po kilka razy – a w przypadku czyszczenia okien taka konieczność pojawia się najczęściej. Dlaczego? Najczęstszym powodem jest brak odpowiednich akcesoriów, które umożliwiają osiągnięcie zadowalającego efektu.

Sprawdź, jak w pięciu krokach umyć okna tak, by lśniły i gwarantowały piękny widok bez jakichkolwiek smug.

1. Wybierz właściwy środek czyszczący

Wiele osób nie skupia się szczególnie na doborze środka czyszczącego, decydując się na tzw. „pierwszy lepszy” lub korzystając z jakichkolwiek detergentów dostępnych pod ręką. Jest to oczywiście błąd. Wybierz środek przeznaczony specjalnie do czyszczenia szyb, jeśli zależy Ci na pięknych oknach bez smug.

2. Myj nie tylko szyby, ale również ramy i narożniki

To na szybach najłatwiej dostrzec brud, ale nie należy również zapominać o ramach okien. W innym wypadku efekt nie będzie tak spektakularny.

3. Zbieraj resztki wody

Nawet jeśli poświęcisz swoim oknom mnóstwo uwagi, efekt nie będzie taki sam bez usunięcia nadmiaru wody.

4. Wybierz idealne akcesorium

Bez niego czyszczenie okien będzie karkołomnym zadaniem. Najlepiej sprawdzi się myjka do okien Leifheit – wszechstronny sprzęt, który myje jednocześnie szyby, ramy i narożniki, ściągając również wodę. Jego zastosowanie umożliwi Ci zaoszczędzenie sporej ilości czasu i energii.

5. Dbaj o czystość

Na warunki zewnętrzne nie masz wpływu – możesz jednak zadbać jednak o nieskazitelną czystość wnętrz. Im mniej kurzu w środku, tym piękniejsze okna na dłużej!

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje