poniedziałek, 4 listopada 2019 14:00

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem żurawia wieżowego?

Autor Artykuł sponsorowany
Dlaczego warto zdecydować się na wynajem żurawia wieżowego?

Przedsiębiorcy realizujący prace budowlane lub działający w sektorze przemysłowym wiedzą, jak nieopłacalnym i nieoptymalnym podatkowo rozwiązaniem jest zakup własnego żurawia wieżowego. Taka decyzja zaburza budżet, obniża płynność finansową, a także w przypadku zewnętrznego finansowania ogranicza zdolność kredytową. Dodatkowo zakupiony żuraw jest sezonowym urządzeniem transportu bliskiego, które będzie generować zyski wyłącznie w okresie budowlanym. Sprawdź, jak zoptymalizować eksploatację i finansowanie żurawia oraz jak przebiega wynajem tego typu urządzenia.

Dlaczego warto wynająć żuraw wieżowy?

Pod ekonomicznym względem o wiele korzystniejszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się krótko-, średnio- lub długoterminowy wynajem żurawia wieżowego. W ramach świadczenia takich usług firmy dźwigowe oferują nie tylko wynajem sprawnie technicznej maszyny dopuszczonej przez UDT do ruchu, ale także oferują jej transport, montaż i demontaż na terenie wskazanym przez klienta.

Co więcej, firmy dźwigowe zapewniają także utrzymanie urządzenia wraz z działaniami konserwacyjnymi, serwisowymi i naprawczymi, a także wsparcie przy realizacji badań okresowych czy doraźnych eksploatacyjnych lub doraźnych poawaryjnych.

Decydując się na wynajem, przedsiębiorstwa zyskują elastyczne rozwiązanie, które łatwo dopasowuje się do ich potrzeb, preferencji oraz specyfiki branży czy inwestycji. Co istotne, mogą one również zyskać dostęp do o wiele bardziej nowoczesnych, bezpieczniejszych i efektywniejszych dźwignic, które nie byłyby dla nich dostępne w przypadku samodzielnego finansowania inwestycji.

Wynajem nie zaburza przepływu kapitału wewnątrz struktur firmy, a także zapewnia znaczną tarczę podatkową, bowiem transakcja traktowana jest jako usługa i jako taka może być w pełni odliczana zarówno od podatku dochodowego, jak i podatku VAT. Na uwagę zasługuje również transparentność finansowania wynajmu. Przedsiębiorca od samego początku zna comiesięczne opłaty związane z eksploatacją dźwignicy oraz może łatwiej je księgować i rozplanowywać budżet.

Kolejną kluczową zaletą wynajmu jest również scedowanie obowiązków związanych z utrzymaniem prawidłowego stanu prawnego urządzenia. Przedsiębiorca wynajmujący żuraw wieżowy nie musi martwić się badaniami odbiorczymi, okresowymi czy doraźnymi, a także nie musi martwić się prawidłowym oznaczeniem żurawia czy prowadzeniem jego dokumentacji. Znacząco ogranicza liczbę obowiązków prawnych związanych z eksploatacją sprzętu i pozwala skupić się firmie na działaniach przynoszących jej zyski.

Żurawie wieżowe – wynajem. Jak przebiega?

Jak wynajmuje się żurawie wieżowe? Wynajem żurawia wieżowego poprzez jego wynajem jest niezwykle prosty i szybki, dzięki czemu nawet już w kilka dni od skontaktowania się z firmą dźwigową przedsiębiorca może uzyskać zmontowany i w pełni sprawny żuraw.

Wystarczy skontaktować się z firmą wynajmującą, przygotować odpowiednie informacje o firmie, realizowanej inwestycji oraz preferowanych parametrach urządzenia. Firmy dźwigowe z reguły same proponują przedsiębiorcom najkorzystniejsze rozwiązania dostosowane od realizacji i ich potrzeb.

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje