poniedziałek, 14 sierpnia 2023 09:48

Drewniany domek płonął jak pochodnia. Ogień na dwóch kolejnych [WIDEO, FOTO]

Autor Marzena Gitler
Drewniany domek płonął jak pochodnia. Ogień na dwóch kolejnych [WIDEO, FOTO]

Strażacy PSP z Zakopanego i 9 jednostek OSP walczyło z groźnym pożarem, który wybuchł wczoraj wieczorem w góralskim domku na wynajem. Ogień przeniósł się na dwa kolejne.

Pożar domku w Nowym Bystrym, na os. Słodyczki, zauważono w niedzielę, 13 sierpnia, ok. godz. 18.40. Zapalił się domek góralski w trakcie budowy. Drewniany budynek płonął jak pochodnia. Ogień przeniósł się na dwa kolejne drewniane domki, stojące tuż obok. Nagranie z miejsca pożaru opublikowała Małopolska Alarmowo.

🛑🛑🛑 Nowe Bystre 🛑🛑🛑 Powiat Tatrzański, oś Słodyczki - pożar dwóch domków letniskowych, budynek znajduje się w ogniu. Na miejscu pracują strażacy z Ochotnicza Straż Pożarna w Zębie , OSP Kościelisko, OSP Dzianisz Dolny, OSP Suche, Ochotnicza Straż Pożarna w Poroninie, OSP Bustryk, OSP Biały Dunajec, OSP KSRG Nowe Bystre oraz KP PSP Zakopane. Sytuacja nie jest opanowana. Trwa akcja gaśnicza. 💡🎥Czytelnik ___________________________________________ 🚗 Widzisz utrudnienia, pożar lub kolizję? 🚗 🆘 Poinformuj nas o tym 🆘 📲 Whatsapp -788 814 881📳 📤malopolskaalarmowo@gmail.com📨 📮 Wiadomość prywatna na Facebook'u📮 📸 Mile widziane zdjęcia lub filmy 🎥 https://buycoffee.to/maalarmowo

Opublikowany przez Małopolska Alarmowo Niedziela, 13 sierpnia 2023

Na ratunek ruszyli strażacy PSP Zakopane i aż 9 jednostek OSP z Podhala. Sporym utrudnieniem było położenie domków, daleko od źródła wody, którą trzeba było dowozić. Działania trwały 3 godziny. Udało się ocalić dwa budynki, trzeci spłonął i został częściowo rozebrany przez strażaków, w poszukiwaniu zarzewi ognia.

fot. Fb. OSP Bustryk

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka