środa, 8 lipca 2020 13:00

Episkopat zabrał głos w sprawie wyborów prezydenckich

Autor Mirosław Haładyj
Episkopat zabrał głos w sprawie wyborów prezydenckich

Apel dotyczący zbliżających się wyborów wydał bp Artur Miziński, sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski.

Bp Miziński zaapelował do wiernych, aby, pomimo trwającej w kraju epidemii koronawirusa, "w duchu odpowiedzialności za losy Polski i w trosce o dobro wspólne" wzięli udział w wyborach prezydenckich.

Hierarcha zwrócił się również do dziennikarzy i polityków, aby prowadzili relacje i wymieniali poglądy w sposób konstruktywny i uczciwy.

7 lipca swój apel do wiernych wystosował również abp Marek Jędraszewski:

Wybory 2020: abp Jędraszewski apeluje do wiernych i podpowiada, na kogo głosować
Apel metropolity w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi ukazał się na stronie archidiecezji krakowskiej 7 lipca. Metropolita krakowski, abp. Marek Jędraszewski zabrał głos w sprawie zbliżających się wyborów prezydenckich. Jego apel do wiernych ukazał się na stronie archidiecezji krako…

Poniżej pełna treść apelu biskupa Mizińskiego:

Apel Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski
ws. wyborów prezydenckich
Dnia 12 lipca br. odbędzie się w Polsce druga tura wyborów prezydenckich. Mimo trudności związanych z pandemią, w duchu odpowiedzialności za losy Polski i w trosce o dobro wspólne zwracam się z apelem do wszystkich uprawnionych, w tym także do tych, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w pierwszej turze wyborów prezydenckich, o udział w głosowaniu w drugiej turze.Będzie to przejaw naszej odpowiedzialności i dojrzałości w kształtowaniu demokratycznego ładu społecznego w Polsce. Ponadto, zwracam się z gorącym apelem do wszystkich polityków i dziennikarzy o merytoryczne, konstruktywne i uczciwe wymienianie poglądów oraz ich relacjonowanie. Proszę, aby wszelkim polemikom i wymianie zdań towarzyszyły zawsze szacunek dla oponentów, spokój i zdrowy rozsądek. Mam nadzieję na współpracę i wspólne działanie wszystkich środowisk politycznych dla dobra Polaków i naszej Ojczyzny.
Zapewniam o mojej modlitwie, udzielając pasterskiego błogosławieństwa.
+ Artur G. Miziński
Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski
Warszawa, dnia 7 lipca 2020 roku
koronawirus najnowsze informacje

Inf. i foto: KEP

Polska

Polska - najnowsze informacje