środa, 1 lutego 2023 10:26

Gromiec. Potrącił seniora z balkonikiem. Starszy mężczyzna nie miał szans

Autor Marzena Gitler
Gromiec. Potrącił seniora z balkonikiem. Starszy mężczyzna nie miał szans

W niedzielę rano kierowca z powiatu oświęcimskiego śmiertelnie potrącił starszego mężczyznę, który poruszał się z balkonikiem. Do zdarzenia doszło w niedzielę rano w Gromcu (pow. chrzanowski).

29 stycznia br. około godz. 9 na na ul. Broniewskiego w miejscowości Gromiec (gm. Libiąż) samochód osobowy śmiertelnie potrąciła starszego mężczyznę, który poruszał się z balkonikiem brzegiem jezdni.

Ze wstępnych ustaleń policjantów Wydziału Ruchu Drogowego chrzanowskiej komendy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący renaultem, 33 – letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego podczas wykonywaniu manewru omijania pieszego, potrącił 82-latka.

Na miejsce natychmiast został zadysponowany śmigłowiec LPR, jednak niedługo po starcie został zawrócony, ponieważ medycy na miejscu wypadku potwierdzili zgonu potrąconego seniora.  

Kierowca renaulta w trakcie zdarzenia był trzeźwy. Została mu pobrana krew na oznaczenia środków psychoaktywnych jak również alkoholu we krwi.  Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia.

Okoliczności wypadku drogowego chrzanowscy śledczy będą wyjaśniać pod nadzorem prokuratury.

fot. ilustracyjna Głos24

Chrzanów - najnowsze informacje

Rozrywka