poniedziałek, 8 listopada 2021 15:27

Chełmiec: Groził, że spali dom albo wysadzi go w powietrze

Autor Tomasz Stępień
Chełmiec: Groził, że spali dom albo wysadzi go w powietrze

51-letni  mieszkaniec gminy Chełmiec groził domownikom, że spali dom albo wysadzi  go w powietrze. Kilka dni temu podpalił kartony w jednym z pomieszczeń,  w wyniku czego ogień mógł rozprzestrzenić się na cały budynek i  zagrozić bezpieczeństwu pozostałych mieszkańców. Sprawca został  zatrzymany i usłyszał zarzuty. Ponadto okazało się, że był poszukiwany  do odbycia orzeczonej przez sąd kary pozbawienia wolności.

1  listopada br. przed godziną 18, sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie  o podpaleniu zabudowań, do którego miało dojść na jednej z posesji w  gminie Chełmiec.  Pod wskazany adres błyskawicznie zostały skierowane patrole Policji. Po  przybyciu na miejsce mundurowi ustalili, że sprawcą podpalenia garażu  był jeden z domowników. 51-latek w ostatnim czasie miał odgrażać się  pozostałym mieszkańcom, że spali dom albo doprowadzi  do wybuchu pieca centralnego ogrzewania. Policjanci natychmiast ruszyli  w teren w poszukiwaniu mężczyzny, który nie zdążył się zbytnio oddalić i  wkrótce został zatrzymany. Wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu,  mówił bełkotliwie. Po wylegitymowaniu i  sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że 51-latek jest  również poszukiwany do odbycia kary pobawienia wolności w zakładzie  karnym.

Gdy  mieszkaniec gminy Chełmiec wytrzeźwiał, usłyszał od sądeckich  kryminalnych zarzut kierowania gróźb karalnych oraz usiłowania  spowodowania pożaru domu, który  zagroziłby mieniu wielkich rozmiarów oraz zdrowiu i życiu jego  mieszkańców. 51-latek po czynnościach trafił prosto do zakładu karnego,  gdzie zgodnie z decyzją sądu odbędzie wcześniej orzeczoną 3-miesieczną  karę. Natomiast za przestępstwa popełnione kilka dni  temu grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje