czwartek, 20 czerwca 2024 09:08

Jak umyć rolety wewnętrzne?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak umyć rolety wewnętrzne?

Jeżeli w ostatnim czasie przez głowę przeszła Ci myśl, że przydałoby się umyć rolety wewnętrzne, to znak, że nie ma na co czekać. A jeśli wydaje Ci się, że to zadanie jest trudne, to po przeczytaniu tego artykułu szybko zmienisz zdanie. Zobaczysz, że w kilku prostych krokach możesz sprawić, że Twoje rolety znów będą wyglądały jak nowe. Mamy dla Ciebie skuteczne porady i wskazówki, dzięki którym szybko uporasz się z myciem rolet wewnętrznych. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto myć rolety wewnętrzne?

Odpowiedź jest prosta: czyste rolety wewnętrzne to nie tylko przyjemność dla oka, ale też korzyść dla zdrowia. Mniej kurzu w pomieszczeniu oznacza mniej alergenów i lepszą jakość powietrza. Ponadto dobrze utrzymane i regularnie pielęgnowane rolety dłużej zachowują swój pierwotny wygląd i rzadziej wymagają napraw, które mogą okazać się kosztowne. Krótko mówiąc, regularne mycie rolet to mała zmiana, która przynosi duże korzyści.

Mycie rolet wewnętrznych krok po kroku


Czyszczenie rolet wewnętrznych jest naprawdę proste. W większości przypadków wystarczy regularnie je odświeżać, by pozbyć się kurzu. Jednak zanim zabierzesz się za jakiekolwiek działania, koniecznie sprawdź zalecenia producenta w instrukcji obsługi lub na stronie internetowej. Dzięki temu unikniesz niefortunnych pomyłek i upewnisz się, które z poniższych wskazówek możesz zastosować w swoim przypadku.

Odkurzanie i przygotowanie

Zanim zabierzesz się za wiaderko i ściereczki, zacznij od podstaw. Dokładnie odkurz rolety za pomocą odkurzacza z miękką szczotką, żeby pozbyć się kurzu czy pajęczyn. Możesz też skorzystać z rolki do czyszczenia ubrań. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której brud zaczyna rozmazywać się po całych roletach w momencie ich mycia.

Mycie rolet rzymskich

Z roletami rzymskimi należy obchodzić się delikatnie. Najczęściej wystarczy samo odkurzanie, jeśli jednak materiał wymaga dokładniejszego czyszczenia, możesz zdemontować tkaninę i wyprać ją ręcznie w temperaturze 30º C. Stanowczo odradzamy pranie w pralce czy wirowanie, ponieważ może to uszkodzić strukturę materiału i wpłynąć na sposób, w jaki będą w przyszłości układały się fałdy tkaniny.

Mycie rolet materiałowych

Wewnętrzne rolety materiałowe są doskonałym wyborem dla tych, którzy cenią sobie komfort i nie lubią poświęcać zbyt wiele czasu na sprzątanie. Materiał tych rolet jest pokryty specjalnym impregnatem, który utrudnia przyleganie kurzu i brudu. W praktyce oznacza to tyle, że większość zabrudzeń możesz łatwo usunąć za pomocą zwykłej szkolnej gumki do ścierania.

Do bardziej uporczywych plam możesz użyć wilgotnej szmatki, bez żadnych detergentów. W końcu zależy Ci, by nie zmyć impregnatu, prawda? Pamiętaj, że tych rolet pod żadnym pozorem nie wolno prać ani prasować, ponieważ wysoka temperatura może trwale uszkodzić tkaninę.

Mycie rolet dzień noc

Czyszczenie rolet dzień noc jest niemal identyczne, jak rolet materiałowych. One także są pokryte impregnatem, więc i tu należy uważać na detergenty. Różnica polega na tym, że do wyczyszczenia masz dwie warstwy materiału, więc trzeba na to poświęcić nieco więcej czasu. Stosując te proste wskazówki, bez trudu przywrócisz swoim roletom wewnętrznym dawny blask i świetny wygląd.

Jak umyć rolety wewnętrzne – podsumowanie

Jak widzisz, mycie rolet wewnętrznych to naprawdę prosta czynność, która nie wymaga ani większego zamieszania, ani specjalnego przygotowania. Warto jednak wykonywać ją regularnie, by uniknąć gromadzenia się zabrudzeń przez lata.
Jeżeli jeszcze nie posiadasz swoich wymarzonych rolet, znamy miejsce, w którym możesz je zamówić. Odwiedź stronę internetową familyrollo.pl i ciesz się bogatą ofertą rolet wewnętrznych przygotowywanych na wymiar. Czekają tam na Ciebie liczne promocje i nowości, więc nie wahaj się i spraw sobie piękną osłonę okien do Twojego wnętrza.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka