poniedziałek, 8 lipca 2024 11:12

Jego piosenkę nuciła cała Polska. Świat muzyki w żałobie

Autor Katarzyna Jamróz
Jego piosenkę nuciła cała Polska. Świat muzyki w żałobie

Nie żyje Tadeusz Woźniak. Smutną informację o śmierci wybitnego, polskiego kompozytora i wokalisty przekazała w poniedziałek (8 lipca) Biblioteka Narodowa. Artysta zmarł w wieku 77 lat.

W poniedziałek (8 lipca), tuż przed południem, dotarła do nas niezwykle smutna informacja. W wieku 77 lat zmarł wybitny, polski artysta Tadeusz Woźniak. – Dzisiaj nadeszła do nas wielce smutna wiadomość – odszedł nasz „Zegarmistrz Światła” – Tadeusz Woźniak. Jakim był muzykiem i wykonawcą – nie musimy przypominać wielbicielom jego twórczości. Jak dobrym był człowiekiem – wie każdy, kto miał okazję go znać. Tadeusz był też Przyjacielem Polskiej Fundacji Muzycznej. On sam wsparcia nigdy nie potrzebował, ale na Jego wsparcie zawsze mogliśmy w Fundacji liczyć – przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych Polska Fundacja Muzyczna.

Dzisiaj nadeszła do nas wielce smutna wiadomość - odszedł nasz „Zegarmistrz Światła” – Tadeusz Woźniak. Jakim był...

Opublikowany przez Polska Fundacja Muzyczna Poniedziałek, 8 lipca 2024

Stworzył przebój "Zegarmistrz światła"

Tadeusz Woźniak przyszedł na świat 6 marca 1947 roku w Warszawie. Jego muzyczna kariera rozpoczęła się w latach 60. XX wieku, kiedy to młody artysta zaintrygował publiczność swoją oryginalnością i talentem. Na scenie zadebiutował w wieku niespełna 20 lat pod pseudonimem Daniel Dan. Największą sławę przyniósł mu utwór "Zegarmistrz światła", który stał się prawdziwą ikoną polskiej muzyki. Na scenie występował między innymi z Niebiesko-Czarnymi i Czesławem Niemenem, śpiewał również z grupą Czterech, z którą dokonał pierwszych nagrań dla Programu III Polskiego Radia.

Tadeusz Woźniak wylansował również takie hity, jak „Smak i zapach pomarańczy” czy „To będzie syn”. Artysta jest autorem muzyki i wykonawcą piosenki "Pośrodku świata", która wykorzystana została w czołówce serialu Plebania. Tadeusz Woźniak zmarł w wieku 77 lat.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Screen z Facebooka

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka