środa, 2 października 2019 10:45

Klocki Lego – legendarne zabawki

Autor Artykuł sponsorowany
Klocki Lego – legendarne zabawki

Szukając dla dziecka ciekawych zabawek, które będą rozwijały jego kreatywność, sposób myślenia, a także sprawiały, że dziecko będzie się świetnie bawiło, warto zastanowić się nad legendarnymi już klockami LEGO. Ich historia sięga połowy ubiegłego wieku, gdy zaczęto produkować pierwsze klocki, które były zwykłymi, małymi cegiełkami, z których można było układać dowolne kształty. Wtedy nikt nie spodziewał się, że produkt Duńskiej firmy rozwinie się do tego stopnia, że zdobędzie popularność na całym świecie. Aktualnie klocki LEGO występują w przeróżnych wersjach – od zestawów tematycznych z filmów i książek, aż po duże zestawy, z których można układać budowle lub pojazdy.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup klocków LEGO dla dziecka?

Co prawda klocki LEGO nie należą do najtańszych zabawek tego typu, ale z pewnością są to zabawki warte uwagi. Zdobyły one tak dużą popularność, że sklepy z klockami LEGO w Krakowie i innych, większych miastach są łatwe do znalezienia, i są to sklepy specjalistyczne, które często jako główny asortyment mają właśni klocki. Jest to niezwykle ciekawa propozycja dla dziecka, z kilku względów. Przede wszystkim klocki są sprzedawane w zestawach, które trzeba samodzielnie złożyć, a to wymaga od dziecka trochę pracy i zaangażowania. Pomaga to rozwijać zdolności manualne, które są niezwykle istotne na wczesnym etapie rozwoju dziecka. Ponadto, składanie klocków wymaga pewnej pracy umysłowej związanej z rozwijaniem wyobraźni przestrzennej, co również świetnie wpływa na rozwój zdolności intelektualnych dzieci.

Klocki LEGO a rozwój dziecka

Poza tym większe zestawy, a nawet te mniejsze przeważnie są nie do złożenia, jeśli nie skorzysta się z instrukcji obsługi, na które rozrysowane są schematy, jak dany zestaw powinien być złożony. To sprawia, że dziecko rozwija nie tylko wyobraźnię, ale jednocześnie zmuszone jest do uczenia się czytać instrukcji obsługi, interpretować, a później wykorzystywać tego, co zobaczyło na papierze. Dzięki temu świetna zabawa staje się też nauką. Według psychologów angażowanie dzieci w tego rodzaju zabawy oraz zachęcanie je do rozwijania swoich umiejętności w tym kierunku sprawia, że w późniejszych latach łatwiej im jest się zaadaptować do zajęć praktycznych w szkole, a także do lepszego radzenia sobie z niektórymi dziedzinami nauk ścisłych. Warto więc od najmłodszych lat łączyć zabawę z nauką.

Gdzie kupić klocki LEGO w Krakowie?

Zakup klocków LEGO w Krakowie jest dość łatwy, gdyż można tu znaleźć sporo sklepów z produktami tej firmy. Warto udać się do takiego sklepu i na żywo obejrzeć produkty, które są tam dostępne, aby mieć szersze spektrum oglądu, jak duży wybór zestawów oferuje ta firma. Ostatecznie najlepiej jest wybrać zestaw klocków, który jest tożsamy z zainteresowaniami konkretnego dziecka.

Mogą to być:

Zestawy z bohaterami z bajek i filmów.

  • Pojazdy
  • Budynki
  • Zamki

Spektrum tematyczne jest bardzo szerokie, więc trzeba to dobrać personalnie do konkretnego dziecka.

Styl Życia - najnowsze informacje