sobota, 20 czerwca 2020 15:08

Kolejna ofiara koronawirusa w Tuchowie. Już trzecia

Autor Marzena Gitler
Kolejna ofiara koronawirusa w Tuchowie. Już trzecia

Zmarła kolejna pensjonariuszka DomuPogodnej Jesieni w Tuchowie zarażona koronawirusem. 90-letnia kobieta przebywała w krakowskim szpitalu. To już trzecia ofiara ogniska zakażenia w powiecie tarnowskim, i czwarty zgon na COVID-19 w Małopolske w ciągu 4 dni.

Kolejna ofiara śmiertelna koronawirusa w Tuchowie to 90-letnia pensjonariuszka Domu Pogodnej Jesieni. Jest to trzeci przypadek śmiertelny w Tuchowie. O śmierci poinformował Kamil Wszołek, dziennikarz Radia Kraków, który od początku ba bieżąco monitoruje sytuację w tym ognisku zakażenia.

Kolejna ofiara śmiertelna koronawirusa w Tuchowie. Nie żyje 90 letnia pensjonariuszka Domu Pogodnej Jesieni. Jest to trzeci przypadek śmiertelny w Tuchowie.

Gepostet von Kamil Wszołek am Samstag, 20. Juni 2020

Przypominamy, że wczoraj redeproryści poinformowali o śmierci o. Jana Rzepisko, który w stanie ciężkim przebywał w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim. Przyczyną śmierci 74-leniego duchownego był COVID-19.

Zmarł o. Jan Rzepiela, jeden z redemptorystów zakażonych koronawirusem w Tuchowie
Zakonnik miał 75 lat. Od dwóch tygodni przebywał w szpitalu w Krakowie w związku z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

Dziś przybyły kolejne 3 osoby zakażone koronawirusem w powiecie tarnowskim, Liczba aktywnych przypadków obecnie to 90, ale 2 osoby zmarły. Wczoraj potwierdzono zakażenia kolejnych 3 osób, ale jest już pierwszy ozdrowieniec z tego ogniska.

Sytuacja w Domu Pogodnej Jesieni jest nadal poważna.

Kochani dziękujemy za wszelkie wsparcie duchowe przez modlitwę i pomoc materialną. Bardzo tego potrzebują Siostry,...

Gepostet von Siostry Józefitki am Sonntag, 14. Juni 2020

Zakażonych zostało 25 sióstr zakonnych, 10 podopiecznych placówki (z czego dwie osoby już zmarły) i 2 pracownice świeckie. 16 z nich trafiło do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, 5 jest w izolacji w domu zakonnym józefitek w Tuchowie.

Pomoc dla Tuchowa. Wolontariusze wspierają placówkę w opiece nad seniorami
W Domu Pomocy Społecznej Pogodnej Jasieni pracuje nowa ekipa, która opiekuje się podopiecznymi placówki. Zastąpiła siostry zakonne i pracowników świeckich, u których stwoerdzono koronawirusa lub sa na kwarantannie. Wszyscy to wolontariusze. Wolontariusze, którzy przejęli opiekę nad chorymi, to 5 …

W pobliskim klasztorze zakażonych zostało 37 z 55 duchownych. Jeden zmarł w szpitalu. W ciężkim stanie jest jeszcze jeden z zakażonych redemptorystów.

Jak informuje WSSE w Krakowie w sumie 38 osób trafiło do szpilata, a 4 przebywają w izolatorium.

zobacz też:

Małopolska: Znów więcej zakażonych i 2 kolejne zgony. Gdzie atakuje epidemia?
Nowe ogniska zakażenia w Małopolsce zbierają swoje pierwsze ofiary. Zmarły już dwie osoby z Tuchowa, dziś poinformowano też o kolejnej ofierze koronawirusa z powiatu wadowickiego. Od początku czerwca codziennie przybywa zakażonych. Dziś to już 455 osób. Na szczęście większość przechodzi chorobę bezo…
Koronawirus w Tuchowie. Zakażonych 12 kolejnych osób w DPS. Zmarła jedna osoba [Aktualizacja]
Pogarsza się sytuacja w ognisku koronawirusa w Tuchowie. Dziś potwierdzono tam 13 nowych przypadków koronawirusa. Większość to pensjonariusze i pracownicy DPS, w którym w sumie zakażonych jest 35 osób (pensjonariusze i personel). Do 90 wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w uchowie, gdzie zakaże…
Pierwsza ofiara koronawirusa w Tuchowie. Wzrasta liczba osób na kwarantannie i testowanych w Małopolsce. Dlaczego?
Dziś w Małopolsce jest 447 osób zakażonych koronawirusem. Od wczoraj ubyło dwie. Niestety, jedna z nich to kolejna śmiertelna ofiara koronawirusa - pierwsza w naszym województwie od 20 maja.

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka