środa, 9 grudnia 2020 12:49

Nowy Sącz: Kolejna próba sprzedaży MCC Brainville zakończyła się niepowodzeniem

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz: Kolejna próba sprzedaży MCC Brainville zakończyła się niepowodzeniem

Termin składania ofert w przetargu na sprzedaż MMC Brainville minął wczoraj o godzinie 12. Chętnych brak. Nabyciem inwestycji, która z Sądecczyzny miała uczynić drugą Dolinę Krzemową, po raz kolejny nikt się nie zainteresował.

Cena wywoławcza w przetargu wynosiła 22 mln złotych. Po raz kolejny okazało się jednak, że nabyciem MMC Brainville nikt nie jest zainteresowany. Syndyk Witold Kadłuczka będzie wnioskował o kolejny przetarg, a cena zmniejszona ma zostać o około 2 miliony.

Park Technologiczny do użytku oddany został 6 lat temu. Zanim jednak rozpoczął funkcjonowanie, spółka Miasteczko Multimedialne, będąca właścicielem obiektu, ogłosiła upadłość. Niektórzy z wykonawców nie otrzymali całości wynagrodzenia za pracę.

Łososina Dolna: Samochód wypadł z drogi i uderzył w betonowy przepust! Co z kierowcą?
Do groźnego wypadku doszło dzisiejszego poranka na drodze krajowej nr 75 w Łososinie Dolnej. Samochód wypadł z drogi i uderzył w betonowy przepust. Kierowca był zakleszczony w pojeździe. Ruch na drodze łączącej Nowy Sącz i Brzesko przez długi czas odbywał się wahadłowo. W Łososinie Dolnej Audi wypa…

Inwestycja powstała dzięki unijnej dotacji, w wysokości 95 mln zł. Całość kosztowała ok. 140 mln.

Utrzymanie budynku kosztuje miesięcznie 50 tys. zł. Zimą koszty wzrastają do 70 tys.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje