niedziela, 14 czerwca 2020 10:40

Koronawirus w Krakowie. Zakażony pracownik Teatru Słowackiego

Autor Marzena Gitler
Koronawirus w Krakowie. Zakażony pracownik Teatru Słowackiego

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u pracownika działu technicznego. Kilka osób, które miały z nim kontakt zostało przebadanych i czeka na wyniki testów. Teatr nie zawiesił jednak swojej działalności.

Mężczyzna pracujący w dziale technicznym Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie przebywa w izolacji domowej. W teatrze wdrożono wszystkie procedury, mające na celu zapobiegać rozprzestrzenianiu się zakażenia. Osoby pracujące w budynku teatru są zdrowe. Dyrektor Krzysztof Głuchowski poinformował, że placówka nie zamierza zmieniać planów. Nie ma też żadnego zagrożenia dla zespołu teatralnego oraz dla widzów.

To kolejny przypadek koronawirusa w krakowkich placówkach kultury po tym, jak zniesiono obostrzenia. Zakażonych jest już 11 pracowników działu technicznego Muzeum Narodowego w Krakowie, który w związku z tym jest znów zamknięty dla publiczności.

foto: Mach240390 - Praca własna

zobacz też:

Kraków. Już 11 pracowników Muzeum Narodowego ma koronawirusa
Liczba pracowników Muzeum Nrodowego, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, wzrosła do 11. Jak poinformowała Katarzyna Bik, rzeczniczka placówki, wszyscy zakażeni są pracownikami pionu technicznego i nie mieli styczności ze zwiedzającymi. Po przebadaniu załogi 49 osób otrzymało negatywn…
Kraków

Kraków - najnowsze informacje