sobota, 5 września 2020 20:36

Mamy dość oszukiwania Polaków. Antycovidowy protest w Krakowie

Autor Marzena Gitler
Mamy dość oszukiwania Polaków. Antycovidowy protest w Krakowie

Nie pozwolę sobie założyć maseczki, nie zgadzam się na to - mówił Stanisław Żółtek na wiecu, który odbył się w sobotę na krakowskim Rynku. Oprócz polityków wzięli w nim udział zwykli mieszkańcy, którzy domagali się prawdy i wolności.

Spotkanie, w którym udział wzięło kilkadziesiąt osób, zorganizowała Jolanta Duda ze stowarzyszenia Światowy Związek Polaków. Zapowiadaliśmy je w wywiadzie z organizatorką:

Rząd nie powinien wprowadzać lockdownu? W sobotę protest w Krakowie
Rząd nie powinien wprowadzać lockdownu. To jest nie do przyjęcia, że bez żadnych podstaw medycznych został zamknięty nasz rynek - mówi Jolanta Duda, organizatorka antycovidowego spotkania w Krakowie. Gdzie i kiedy się odbędzie i jaki cel stawiają sobie organizatorzy?

- Domagamy się badań. Na jakiej podstawie rząd ogłosił stan epidemii i wprowadza restrykcje? To jest zabójcze dla naszej gospodarki, zwłaszcza tu, w Małopolsce, w Krakowie, który utrzymuje się z turystyki. A przez ograniczenia przyjechało zaledwie 20% turystów. Cierpią na tym holetlarze i inne firmy związane z turystyką - mówiła.

Gośćmi spotkania byli Stanisław Żółtek, były europoseł, Stanisław Papież, były poseł oraz Tomasz Krzciuk i Grzegorz Król. Głos zabrali też krakowianie - pani Beata i pan Tomasz.

Do wiecu dołączyli organizatorzy podobnego protestu antycovidowego, który miał sie odbyć w tym samym czasie jako spontaniczna manifestacja. Organizował go "Antycovidowy Kraków".

Zobacz też:

[WIDEO]”Żyjemy w pandemii strachu. Czas się obudzić!” - antycovidowcy w Krakowie wzywają do buntu przeciw rządowym zaleceniom
W sobotę, 5 września na krakowskim rynku spotkali się przeciwnicy ogłoszenia pandemii i wprowadzanych przez ministerstwo zdrowia ograniczeń.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje