Zostaliśmy pozbawieni prawa do pracy. Nie dali nam spędzić normalnie świąt Wielkiej Nocy. Wprowadzili ograniczenia ilości osób w kościołach, a nie ograniczyli liczby osób w marketach - wyliczał niekonsekwencje i absurdy rządowych zaleceń Tomasz Krzciuk, jeden z gości wiecu, który odbył się w sobotę w Krakowie. Mamy nagrania ze spotkania.
W sobotę, 5 września na krakowskim rynku spotkali się przeciwnicy ogłoszenia pandemii i wprowadzanych przez ministerstwo zdrowia ograniczeń.
W wiecu zorganizowanym przez Jolantę Dudę ze stowarzyszenia Światowy Związek Polaków udział wzięli wzięli politycy i zwykli krakowianie.
Czy koronawirus jest groźniejszy od grypy? Kto stoi za ogłoszeniem pandemii? - to tylko niektóre pytania, na które odpowiadał Stanisław Żółtek.
- Pozwoliliśmy się zamknąć w obozie koncentracyjnym. Jak hodowlane bydło daliśmy sobie nałożyć obrożę na twarz, zamykać się w domu. Słuchamy się każdego z administracji rządowej bez względu czy to co mówi jest zgodne z prawem. Utraciliśmy wolność. Ja się na to nie zgadzam! Mnie maseczki póki żyję i póki nie będę skuty w kajdany nie założą - mówił były poseł.
- Koronawirus czy koronaświrus został wygenerowany, aby przygotować nas do globalnego zniewolenia - twierdził Stanisław Papież, były poseł. - Maseczki są tylko treningiem, są tylko preludium tego, co nas może czekać, jeżeli Polacy się nie obudzą - ostrzegał. Zdradził też kto stoi za światowym spiskiem.
- Żyjemy w pandemii strachu - mówił Tomasz Krzciuk z Kongresu Nowej Prawicy i wytykał absurdy we wprowadzanych przez władzę zarządzeniach.
Spotkanie na krakowskim rynku trwało blisko dwie godziny. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób.
Protest w Krakowie jest częścią antycovidowych manifestacji, które zapowiadane są w całym kraju.
Zobacz też rozmowę z organizatorką spotkania "Pandemia koronawirusa - prawda czy mit? Opinie ekspertów" Jolantą Dudą:

Jolanta Duda podsumowała krakowski marsz i udział w ogólnopolskim proteście w Warszawie, na którym spotkało się 50 tysięcy Polaków przeciwnym rządowym obostrzeniom zwiazanym z pandemią. Wyjaśnia też przeciwko czemu tak naprawdę protestują obywatele:
zobacz też:








![[WIDEO]"Żyjemy w pandemii strachu. Czas się obudzić!" - antycovidowcy w Krakowie wzywają do buntu przeciw rządowym zaleceniom](https://cdn.glos24.pl/2020/09/IMG_0572--Copy-.jpg)


![Fundacje z sercem dla zwierząt! Ruszyła akcja ratunkowa gołębi na Rynku Głównym [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://cdn.glos24.pl/2025/10/2025-10-22-Fundacja-R-bmy-Sobie-Krak-w-Go--bie---Krak-w---2025-005_w300.webp)




![Wszystkich Świętych w Krakowie. Więcej tramwajów i autobusów do cmentarzy [SPRAWDŹ ROZKŁAD]](https://cdn.glos24.pl/2025/10/tramwaj-1_w300.webp)
![Za nami początek Targów Książki w Krakowie. Tłumy czytelników w Hali Expo! [ZDJĘCIA]](https://cdn.glos24.pl/2025/10/Za-nami-pocz-tek-Targ-w-Ksi--ki-w-Krakowie.-T-umy-czytelnik-w-w-Hali-Expo---GALERIA-_w300.webp)




