poniedziałek, 7 września 2020 18:49

[WIDEO]"Żyjemy w pandemii strachu. Czas się obudzić!" - antycovidowcy w Krakowie wzywają do buntu przeciw rządowym zaleceniom

Autor Marzena Gitler
[WIDEO]"Żyjemy w pandemii strachu. Czas się obudzić!" - antycovidowcy w Krakowie wzywają do buntu przeciw rządowym zaleceniom

Zostaliśmy pozbawieni prawa do pracy. Nie dali nam spędzić normalnie świąt Wielkiej Nocy. Wprowadzili ograniczenia ilości osób w kościołach, a nie ograniczyli liczby osób w marketach - wyliczał niekonsekwencje i absurdy rządowych zaleceń Tomasz Krzciuk, jeden z gości wiecu, który odbył się w sobotę w Krakowie. Mamy nagrania ze spotkania.  

W sobotę, 5 września na krakowskim rynku spotkali się przeciwnicy ogłoszenia pandemii i wprowadzanych przez ministerstwo zdrowia ograniczeń.

W wiecu zorganizowanym przez Jolantę Dudę ze stowarzyszenia Światowy Związek Polaków udział wzięli wzięli politycy i zwykli krakowianie.

Czy koronawirus jest groźniejszy od grypy? Kto stoi za ogłoszeniem pandemii? - to tylko niektóre pytania, na które odpowiadał Stanisław Żółtek.

- Pozwoliliśmy się zamknąć w obozie koncentracyjnym. Jak hodowlane bydło daliśmy sobie nałożyć obrożę na twarz, zamykać się w domu. Słuchamy się każdego z administracji rządowej bez względu czy to co mówi jest zgodne z prawem. Utraciliśmy wolność. Ja się na to nie zgadzam! Mnie maseczki póki żyję i póki nie będę skuty w kajdany nie założą - mówił były poseł.

- Koronawirus czy koronaświrus został wygenerowany, aby przygotować nas do globalnego zniewolenia - twierdził Stanisław Papież, były poseł. - Maseczki są tylko treningiem, są tylko preludium tego, co nas może czekać, jeżeli Polacy się nie obudzą - ostrzegał. Zdradził też kto stoi za światowym spiskiem.

- Żyjemy w pandemii strachu - mówił Tomasz Krzciuk z Kongresu Nowej Prawicy i wytykał absurdy we wprowadzanych przez władzę zarządzeniach.

Spotkanie na krakowskim rynku trwało blisko dwie godziny. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób.

Mamy dość oszukiwania Polaków. Antycovidowy protest w Krakowie
Nie pozwolę sobie założyć maseczki, nie zgadzam się na to - mówił Stanisław Żółtek na wiecu, który odbył się w sobotę na krakowskim Rynku. Oprócz polityków wzięli w nim udział zwykli mieszkańcy, którzy domagali się prawdy i wolności.

Protest w Krakowie jest częścią antycovidowych manifestacji, które zapowiadane są w całym kraju.

Zobacz też rozmowę z organizatorką spotkania "Pandemia koronawirusa - prawda czy mit? Opinie ekspertów" Jolantą Dudą:

Rząd nie powinien wprowadzać lockdownu? W sobotę protest w Krakowie
Rząd nie powinien wprowadzać lockdownu. To jest nie do przyjęcia, że bez żadnych podstaw medycznych został zamknięty nasz rynek - mówi Jolanta Duda, organizatorka antycovidowego spotkania w Krakowie. Gdzie i kiedy się odbędzie i jaki cel stawiają sobie organizatorzy?

Jolanta Duda podsumowała krakowski marsz i udział w ogólnopolskim proteście w Warszawie, na którym spotkało się 50 tysięcy Polaków przeciwnym rządowym obostrzeniom zwiazanym z pandemią. Wyjaśnia też przeciwko czemu tak naprawdę protestują obywatele:

zobacz też:

Koronawirus. Dr. Zbigniew Martyka: Terapia okazała się gorsza niż choroba
Kierownik oddziału obserwacyjno-zakaźnego szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej, znany ze swojej krytyki ogłoszenia pandemii koronawirusa, Zbigniew Martyka apeluje o przestanie traktowania zakażenia Covid jak wyjątkowej choroby.
koronawirus najnowsze informacje
Kraków

Kraków - najnowsze informacje