czwartek, 2 grudnia 2021 11:17

Kraków. Nowy hipermarket przy Kapelance już za kilka dni! Kaufland otwiera sklep po Tesco

Autor Marzena Gitler
Kraków. Nowy hipermarket przy Kapelance już za kilka dni! Kaufland otwiera sklep po Tesco

Już za kilka dni opustoszałe regały w dawnym Tesco przy Kapelance wypełnią się nowymi produktami znanej sieci Kaufland. Wielkie otwarcie już w grudniu. Ruszy też nowa stacja benzynowa.

Tesco przy Kapelance funkcjonowało od 1997 roku. Brytyjska sieć, która w Polsce funkcjonowała od 1995 roku, miała w samym Krakowie kilka lokalizacji.

Spółka od kilku lat przeżywała kryzys i w czerwcu 2020 roku przekazała, że wycofuje się z Polski, zlikwiduje 301 sklepów, centra dystrybucji i główną siedzibę w Krakowie. Hala przy Kapelance definitywnie opustoszała pod koniec października.

9 grudnia w miejscu Tesco pojawi się Kaufland
9 grudnia w miejscu Tesco pojawi się Kaufland / Fot. Mateusz Łysik Głos24

Przez wszystkie lata sklep przy Kapelance cieszył się dużym powodzeniem, m.in. dlatego, że zakupy można było tu zrobić nawet po zamknięciu innych marketów. Był dobrze wyposażony, z miejscem do konsumpcji, a gdy hala sklepowa stopniowo ograniczała swoją przestrzeń, obok pojawiły się inne sieci handlowe z konfekcją, kosmetykami czy elektroniką i AGD. Wygodną opcją było też robienie zakupów przez Internet i odbieranie ich z usytuowanego na parkingu punktu, niemal bez wychodzenia z samochodu. Obok funkcjonowała też lubiana i tania stacja benzynowa. Też została zamknięta i to jeszcze przed zamknięciem hipermarketu.

Stacja Moya zastąpi stację Tesco zlikwidowaną w marcu 2021
Stacja Moya zastąpi stację Tesco zlikwidowaną w marcu 2021 / Fot. Mateusz Łysik / Głos24

Teraz centrum handlowe przy Kapelance znów ożyje. O swoich planach przejęcia hali po Tesco, Kaufland poinformował pod koniec sierpnia. Hipermarket pod nową nazwą zostanie otwarty już 9 grudnia. Już 6-7 grudnia zamiast prowadzonej przez Tesco, otwarta zostanie też stacja benzynowa MOYA.  

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka