środa, 2 grudnia 2020 12:46

Kraków. Wiemy co powstanie zamiast Tesco na Kapelance

Autor Marzena Gitler
Kraków. Wiemy co powstanie zamiast Tesco na Kapelance

Kielecka firma Echo Investment zapowiada nowe inwestycje w Krakowie. Spółka kupiła tereny przy ul. Kapelanka od grupy Tesco. Co tam powstanie?

Echo Investment zakończyło transakcję zakupu działek w Poznaniu przy ul. Opieńskiego, Łodzi przy ul. Widzewskiej oraz w Krakowie przy ul. Kapelanka. Grunty odkupione od spółek z grupy Tesco są doskonale zlokalizowane i idealnie wpisują się w strategię Echo Investment rozwoju mieszkaniowej części biznesu. Transakcja była warta blisko 42 mln EUR.

Deweloper projektuje na nich otwarte miejskie kwartały, które doskonale wpasują się w otoczenie i potrzeby mieszkańców, czyli tzw. „destinations”. Łącznie na trzech działkach może powstać ok. 240 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni mieszkaniowej, biurowej i handlowo-usługowej.

Przypominamy, że Tesco decyzję o wycofaniu się z Polski podjęło w czerwcu tego roku. Zlikwidowane zostanie 301 sklepów, centra dystrybucji i główna siedziba w Krakowie.

Tesco odchodzi z Polski. Kto je zastąpi?
Tesco poinformowało oficjalnie o sprzedaży swojego biznesu w Polsce. Zlikwidowane zostanie 301 sklepów, centra dystrybucji i główna siedziba w Krakowie. Co z pracownikami?

Część obiektów należących do spółki kupiła Salling Group, właściciel m.in Netto. Sklepy Tesco mają zmienić szyld na Netto w 2021 roku.

Likwidacji sklepów Tesco w Krakowie towarzyszą też liczne zwolnienia. Pracę straciło blisko 900 osób.

Kraków. Prawie 900 osób na bruk. Tesco zapowiada dalsze zwolnienia
Tesco zwalnia klejnych 899 pracowników. Wcześniej brytyjska sieć zwolniła ponad 400 osób.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka