wtorek, 14 maja 2019 12:04

Krzeszowice: Powstanie nowy parking

Autor Anna Piątkowska-Borek
Krzeszowice: Powstanie nowy parking

Przy dworcu PKP w Krzeszowicach powstanie parking w formule „Parkuj i jedź”.

Jak informuje UG Krzeszowice, powstanie tam 146 miejsc postojowych (w tym 6 dla osób niepełnosprawnych). Będą też zatoki z przystankiem dla busów, zatoki Kiss&Ride, miejsca 30-minutowego postoju i postoju TAXI. Przewidziano również 4 stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

W projekcie znajdzie się także droga dojazdowej do parkingów oraz do budynku stacji kolejowej wraz z pętlą do zawracania w rejonie wejścia na dworzec kolejowy z jednostronnym chodnikiem oraz wyspą oddzielającą od parkingu. Nie zabraknie oczywiście ciągów pieszych z przejściami dla pieszych i barierami wygradzającymi.

Do tego w ramach projektu wykonany zostanie system odwodnienia, instalacje zasilające do wszystkich urządzeń systemu parkingowego oraz rozbudowa i przebudowa sieci uzbrojenia terenu, w tym sieci wodociągowej, energetycznej i teletechnicznej.

– Parking obsługiwał będzie system szlabanów z pętlami indukcyjnymi do zliczania pojazdów połączonych w system informacyjny o ilości wolnych miejsc na parkingu wraz z tablicą informacyjną, automatami biletowymi i monitoringiem – podaje Urząd Gminy w Krzeszowicach.

9 maja burmistrz Krzeszowic Wacław Gregorczyk podpisał umowę z wykonawcą, którym będzie firma Ruko Sp. z.o.o. z Krakowa. Wartość inwestycji to 5 998 362,91 zł. Na realizację zadania samorząd pozyskał 3 161 901,40 zł ze środków unijnych. Obiekt ma być gotowy do końca lipca 2021 roku.

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka