czwartek, 11 stycznia 2024 18:13

Krzysztof Klęczar: Chcę, aby Urząd Wojewody był otwarty i dostępny

Autor Marzena Gitler
Krzysztof Klęczar: Chcę, aby Urząd Wojewody był otwarty i dostępny

Przedstawiciele kilkunastu redakcji lokalnych i ogólnopolskich spotkali się dziś z wojewodą małopolskim Krzysztofem Klęczarem, który zaprosił dziennikarzy na śniadanie prasowe. - Chcę, aby Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie był otwarty i dostępny, a mieszkańcy na bieżąco otrzymywali informacje o sprawach, które są dla nich ważne lub ich po prostu interesują - mówił wojewoda, który też przedstawił mediom swoich najbliższych współpracowników.

Niebawem minie pierwszy miesiąc od momentu, gdy Krzysztof Klęczar rozpoczął urzędowanie w budynku przy Basztowej. Jak zdradził podczas spotkania, które odbyło się we czwartek, 11 stycznia, w ostatnim okresie nowy wojewoda pracuje po kilkanaście godzin, ale codziennie wraca do Kęt, których był burmistrzem i w których prowadzi małe gospodarstwo rolnicze, gdzie czekają na niego córki i kochająca żona. W weekendy z kolei spędza czas ze swoimi zwierzętami, wśród których są kucyki, króliki a nawet papugi.

  • Zobacz:
Krzysztof Jan Klęczar: Od Burmistrza Kęt do Wojewody Małopolskiego
Poznaj Krzysztofa Klęczara, nowo mianowanego Wojewodę. Zobowiązany do łączenia mieszkańców, związany z PSL, prezentuje swoje plany na rozwój regionu

Wojewoda z PSL, który jest wieloletnim samorządowcem, podkreślał, że zależy mu na dobrej współpracy z mediami i samorządami. Zaprezentował się jako człowiek przystępny i bezpośredni.

- Chcę, aby Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie był otwarty i dostępny, a mieszkańcy na bieżąco otrzymywali informacje o sprawach, które są dla nich ważne lub ich po prostu interesują. To wszystko odbywa się w dużej mierze za państwem pośrednictwem i dziękuję Wam za Waszą pracę. Deklaruję gotowość do stałej współpracy z Państwem – zarówno w kontekście bieżących spraw Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, jak i sytuacji kryzysowych (związanych chociażby z pogodą), z którymi zapewne będziemy się mierzyć i nie mamy na nie wpływu - mówił do przedstawicieli mediów. - Dziękuję wszystkim dziennikarzom, którzy w swoich materiałach przekazują rzetelny i merytoryczny obraz poszczególnych tematów i sytuacji. Jestem do Państwa dyspozycji. Otwartość oznacza też gotowość na krytykę. Będę się starał w nią wsłuchiwać i odpowiadać na nią. Z góry dziękuję za wszelkie konstruktywne uwagi, bo one nam wszystkim pomogą lepiej działać. Mam nadzieję, że będę mógł się z Państwem spotykać jak najczęściej – nie tylko tutaj, w Krakowie, ale także w terenie. Cieszy mnie, że przyjęli Państwo zaproszenie na nasze śniadanie prasowe. Dziękuję za to spotkanie – podkreślił wojewoda.

Krzysztof Klęczar zaprezentował swoich najbliższych współpracowników. Dyrektorem generalnym Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego jest Lucyna Gajda, wieloletnia pracowniczka instytucji (dotychczasowa dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich, a wcześniej Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców), która swoją wielką wiedzą wykazała się rozmawiając z dziennikarzami o biurach paszportowych. – Jestem przekonany o szerokich kompetencjach pani dyrektor Lucyny Gajdy, która zna urząd od podszewki i nastawiona jest przede wszystkim na rozwiązywanie problemów - podkreślił wojewoda. Z dziennikarzami spotkali się też dyrektor Biura Wojewody Łukasz Krzysztofik, rzecznik prasowy i II zastępca dyrektora Biura Wojewody Joanna Paździo, II zastępca dyrektora Wydziału Administracji i Logistyki Nina Sapa oraz pracownicy Oddziału ds. Mediów i Komunikacji Społecznej.

W odpowiedzi na zadawane pytania wojewoda potwierdził swoją rekomendację dla Elżbiety Achinger na stanowisko I wicewojewody i Ryszarda Śmiałka na stanowisko II wicewojewody małopolskiego. Poinformował również, że jako doświadczony samorządowiec jest nastawiony na dobrą współpracę z samorządowcami, a na swojego pełnomocnika w tej dziedzinie powołał Macieja Ostrowskiego, byłego burmistrza Myślenic oraz wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Myślenickiego.

Spotkanie zorganizowano w gościnnych progach jednego z najstarszych krakowskich hoteli, Hotelu Polonia na rogu Basztowej i Pawiej.

  • Zobacz też:
Mieszkanka Wieliczki I wicewojewodą małopolskim?
Wszystko wskazuje, że związana z Wieliczką Elżbieta Achinger zostanie powołana na I wicewojewodę Małopolski.
Śmiałek: O to, że będziemy w najbliższym parlamencie jestem spokojny
Lewica w Małopolsce nie próżnuje. O tym, jak funkcjonuje, jej programie oraz planach rozmawiamy z Ryszardem Śmiałkiem.

fot. MUW

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka