niedziela, 29 stycznia 2023 15:47

Ksiądz od lat wspiera WOŚP. Sprzęt uratował mu syna. Korzystała z niego również córka

Autor Mirosław Haładyj
Ksiądz od lat wspiera WOŚP. Sprzęt uratował mu syna. Korzystała z niego również córka

Parafia Polskokatolicka p. w. św. Barbary w Krzykawie - Małobądzu od lat wspiera Wielką Orkiestrę świątecznej pomocy. Wielkim orędownikiem akcji Jurka Owsiaka jest jej proboszcz, ks. Tadeusz Budacz.

Ks. Tadeusz Budacz, proboszcz Parafii Polskokatolickiej p. w. św. Barbary w Krzykawie - Małobądzu (powiat olkuski) od lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Również w tym roku (od 9:00 do 12:00) kwestowano pod budynkiem kościoła.

Ks. Budacz wyjaśnił w mediach społecznościowych, że tak chętnie włącza się w akcję Jurka Owsiaka, ponieważ dzięki niej żyje jego syn. Gdy potomek ks. Budacza przyszedł na świat, od razu trafił do inkubatora ufundowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Córka proboszcza również skorzystała ze sprzętu WOŚP, gdy przyszła na świat - miała nim badany słuch.

-Dzięki Jurek Owsiak moje Dzieci Żyją. Syn był w Inkubatorze od Jurek Owsiak i przeżył był nie dotleniony, a Córka miała badany Słuch i korzystaliśmy ze Sprzętu WOŚP

-można przeczytać na profilu ks. Tadeusza.

Kościół polskokatolicki należy do kościołów starokatolickich. Charakterystyczną jego cechą jest niepodleganie jurysdykcji papieża oraz brak obowiązku celibatu. Święta, obrzędy, stroje i liturgie wygląda tak, jak w kościele rzymskokatolickim.

Fot.: wikipedia, FB

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje

Rozrywka