piątek, 16 października 2020 12:37

Limanowa: Potrącenie na przejściu dla pieszych. Mężczyzna zmarł w szpitalu

Autor Aleksandra Tokarz
Limanowa: Potrącenie na przejściu dla pieszych. Mężczyzna zmarł w szpitalu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj, 15 października. Na przejściu dla pieszych został potrącony mężczyzna. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Do zdarzenia doszło o godz. 6:00 na oznakowanym przejściu dla pieszych, na ul. Witosa w Limanowej. Jak wstępnie ustalili policjanci, 31-letni kierujący pojazdem marki VW potrącił przechodzącego przez pasy 45-letniego mężczyznę. Na miejsce zostały wezwane służby ratownicze. Pieszy został zabrany do szpitala. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Kierujący VW w chwili zdarzenia był trzeźwy. Pobrano mu krew do badań oraz zatrzymano prawo jazdy. Na miejscu czynności procesowe pod nadzorem prokuratury prowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza.

Okres jesienno - zimowy to czas, kiedy widoczność na drodze ma ogromny wpływ na zachowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Często zmieniające się warunki atmosferyczne wymagają szczególnej uwagi podczas jazdy.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożoną ostrożność.

inf./fot. KPP Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje