środa, 22 września 2021 07:02

Malowanie mebli kuchennych z okleiny – jak odnowić meble i odświeżyć kuchnię?

Autor Artykuł sponsorowany
Malowanie mebli kuchennych z okleiny – jak odnowić meble i odświeżyć kuchnię?

Meble kuchenne są bardzo ważnym wyposażeniem wnętrza, które spełniają wiele różnych funkcji. Służą przede wszystkim do przechowywania sprzętów kuchennych i żywności, przygotowywania posiłków oraz ich spożywania, ale stanowią również ważny element estetyczny wystroju wnętrza. Stylowa i elegancko wyglądająca kuchnia musi charakteryzować się świeżością. Tym samym, aby nieustannie zachowywała nienaganny styl, musi być odnawiana. W zależności od konkretnych materiałów, z jakich zostały wykonane meble kuchenne, można je odnowić na wiele różnych sposobów.

Współcześnie meble kuchenne z okleiny są nadal często wykorzystywane do zaaranżowania wnętrza kuchennego. Na rynku dostępne są w wielu różnych kolorach i stylach wykonania. Moda na meble kuchenne z okleiny zdecydowanie nie przeminęła, ale jak każde inne meble po czasie stają się mniej użyteczne. Co zatem zrobić, żeby uniknąć konieczność wymiany całej zabudowy kuchni? Jak odnowić meble kuchenne z okleiną w sposób szybki, tani i dający nowoczesny charakter?

Meble kuchenne z okleiną – jak skutecznie i stylowo pomalować?

Samodzielne odnawianie mebli w ostatnim czasie stało się niezwykle popularne. Z uwagi na coraz droższe koszty remontów wiele osób decyduje się na samodzielne odświeżenie asortymentu meblowego w domu. Z pewnością jest to wyjście tanie i szybkie, dedykowane dla wszystkich, którzy chcą nadać wnętrzom w mieszkaniu nieszablonowego charakteru w zgodzie z obraną przez siebie koncepcją. Warto pamiętać, że odświeżenie mebli we własnym zakresie niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim domowe meble otrzymają drugie życie, a budżet pozostanie nietknięty.

Przeprowadzanie remontów większości ludziom kojarzy się nie tylko z dużym wydatkiem, ale przede wszystkim przedsięwzięciem, z jakim ciężko będzie sobie poradzić we własnym zakresie. W szczególności jeżeli chodzi o tak newralgiczne miejsce, jakim jest kuchnia. Jednak nie taki diabeł straszny jak go piszą, ponieważ jednym z najcięższych etapów w praktyce będzie etap przygotowania. W przypadku odnowienia mebli kuchennych z okleiny doskonale sprawdzi się zwykłe malowanie. A tu, żeby efekt był odpowiedni, wystarczy sprawnie i dokładnie pokryć front mebli farbą w wybranych kolorze.

Po przygotowaniu mebli do malowania warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego rodzaju farby. Przy tego rodzaju remontach najczęściej korzysta się z farby akrylowej i ftalowej (olejnej). Farba akrylowa doskonale sprawdzi się w przypadku drewna. Poza tym nie posiada intensywnego zapachu i jest wodorozcieńczalna, zapewniając przy tym dokładne krycie oraz szybkie schnięcie. Z kolei farba olejna zda egzamin głównie w miejscach, które były mocno eksploatowane tak jak różnego rodzaju blaty kuchenne. Ponadto jest bardzo trwała, ale długo schnie i wydziela duszący zapach.

Jak malować meble kuchenne z okleiny?

Meble kuchenne, które wykonane z okleiny charakteryzują się tym, że często się ona odrywa, głównie w miejscach, w jakich meble narażone są na oddziaływanie wysokich temperatury oraz wilgoci. Niekiedy okleina musi zostać ściągnięta w całości z mebli, aby możliwe było ich odnowienie za pomocą nałożenia wybranego rodzaju farby. Najlepszym rozwiązaniem do malowania w tym przypadku będzie wałek gąbkowy, który pozwoli na uzyskanie gładkiej powierzchni. Pozwoli on również na nakładanie cienkich warstw, nie pozostawiając smug. Warto przed rozpoczęciem malowania, najpierw odtłuścić meble za pomocą rozcieńczalnika bądź benzyny. Kolejnym krokiem powinno być położenie podkładu, aby możliwe było przystąpienie do nakładania cienkich warstw farby. Oczywiście malowanie należy po kilku godzinach powtórzyć, najczęściej trzykrotnie. Ponadto, aby efekt malowania był bardziej zaskakujący, warto pomalowaną powierzchnię mebli pokryć lakierem zabezpieczającym. Więcej: https://dbay.pl/blog/jak-odnowic-meble-kuchenne-z-okleina/

Malowanie mebli kuchennych z okleiny – jakie kolory wybrać?

Odświeżanie wnętrza powinno nieść za sobą nową jakość, przez co można rozumieć wprowadzenie nowych i niestandardowych kolorów. Niemniej wybór odpowiedniego koloru na odświeżenie mebli kuchennych jest kwestią indywidualną. Jednak dla osób, które odnajdują się w bardziej odważnych rozwiązaniach, można polecić zieleń bądź musztardową żółć. Z kolei osoby, które cenią sobie klasykę, z pewnością skorzystają z odcieni szarości i bieli. Warto jednak zaznaczyć, że doskonały efekt końcowy przyniesie pomalowanie mebli na kolor biały. Zdecydowanie po takiej metamorfozie meble kuchenne nabiorą elegancji i lekkości, stając się neutralnym, aczkolwiek świetnie skomponowanym tłem dla innych sprzętów.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka