środa, 22 lipca 2020 03:18

Muzyk z wesela zakażony. Wszyscy goście w kwarantannie

Autor Mirosław Haładyj
Muzyk z wesela zakażony. Wszyscy goście w kwarantannie

Po weselach w Nawojowej, Podegrodziu, Nowym Sączu i Śleszowicach po których nastąpił znaczny wzrost zachorowań, koronawirus pojawił się także podczas przyjęcia w domu weselnym na terenie gminy Mszana Dolna. Zakażenie potwierdzone zostało u jednego z członków zespołu muzycznego.

Wczoraj do limanowskiego sanepidu dotarły informacje o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa, które zlecono wobec mieszkańca Sądecczyzny, członka zespołu, który pojawił się na odbywającym się w minionym tygodniu weselu na terenie gminy Mszana Dolna.

– W najbliższych dniach Sanepid będzie wyjaśniał czy członek zespołu w dniu imprezy oczekiwał na pobranie wymazu i powinien odbywać obowiązkową kwarantannę

– informuje portal limanowa.in.

Na przyjęciu weselnym bawiło się około 150 osób. Limanowski oddział Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej prowadzi w tej chwili dochodzenie, starając się skontaktować telefonicznie z gośćmi weselnymi. Wiadomo, że część z nich to mieszkańcy Sądecczyzny. Następnym krokiem, jaki wykona sanepid, będzie wydanie decyzji administracyjnych o kwarantannie.

– Możliwe jest, że zorganizowany zostanie punkt poboru wymazów

- donosi portal limanowa.in.

Inf.: limanowa.in

Limanowa - najnowsze informacje