sobota, 21 marca 2020 16:01

Nie żyje ks. Piotr Pawlukiewicz, duszpasterz parlamentarzystów i były kapelan kaplicy sejmowej

Autor Mirosław Haładyj
Nie żyje ks. Piotr Pawlukiewicz, duszpasterz parlamentarzystów i były kapelan kaplicy sejmowej

W nocy z piątku na sobotę zmarł ks. Pawlukiewicz, kapłan Archidiecezji Warszawskiej, ceniony kaznodzieja i rekolekcjonista. Miał 60 lat, w ostatnich latach chorował.

Jak podaje portal Deon.pl, pogrzeb księdza Piotra odbędzie się  25 marca o 11:00 w kościele Nawiedzenia NMP w Warszawie na Nowym Mieście. Kapłan zostanie pochowany na Cmentarzu Powązkowskim. Planowana jest transmisja online z mszy pogrzebowej.

Kim był ks. Pawlukiewicz?

Piotr Pawlukiewicz urodził się 10 kwietnia 1960 r. w Warszawie. Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1985 r. ukończył Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie. Święcenia kapłańskie przyjął 2 czerwca 1985r. Współpracował z Radio Plus Warszawa, gdzie prowadził audycję Katechizm Poręczny. Był kapelanem kaplicy w Sejmie RP i duszpasterzem parlamentarzystów.

Ksiądz Pawlukiewicz przez wiele lat zmagał się z chorobą Parkinsona. Zmarły kapłan był autorem książek o tematyce religijnej. Jego publikacja „Wstań. Albo będziesz święty, albo będziesz nikim” otrzymała nagrodę XXV Targów Wydawców Katolickich. Jego homilie i nauki rekolekcyjne publikowane na YouTube notowały rekordowe liczby odsłon.

Inf.: deon.pl, wikipedia, youtube

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka