czwartek, 30 grudnia 2021 07:40

Niedzielski podał najnowsze dane. Ponad 700 zgonów

Autor Marzena Gitler
Niedzielski podał najnowsze dane. Ponad 700 zgonów

Minister Zdrowia Adam Niedzielski na antenie Radia Zet podał najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemicznej. Nadal bardzo wysoka jest liczba zgonów na COVID. Jest ich ponad 700.

Minister Zdrowia poinformował, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 14 tys. 350 zakażonych. To dowód, że IV fala słabnie. — Dzisiejsze statystyki, to kontynuacja spadku trendu, jeśli chodzi o liczbę zakażeń. Mamy ich 14 tys. 350 zakażonych, to 15-16 proc. mniej niż tydzień temu — mówił na antenie Radia Zet.

Niepokoi jednak nadal wysoka liczba zgonów. Przypomnijmy - wczoraj w Polsce padł rekord zgonów IV fali. Dziś jest ich mniej, ale nadal ponad 700. — Z drugiej strony liczba zgonów jest cały czas bardzo wysoka, bo znów przekracza 700, a jest to dokładnie 709 — mówił minister zdrowia.

Z danych MZ wynika, że aż 75% tych zgonów to osoby niezaszczepione. — Za każdym razem dokładnie analizujemy strukturę tych zgonów i ich proporcje są coraz bardziej stabilne. Cały czas widzimy, że 75 proc., czyli ponad 500 osób, to są osoby niezaszczepione, a wśród zaszczepionych ok. 70 proc. to osoby obciążone wielochorobowością — podkreślił Adam Niedzielski.

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka