poniedziałek, 18 grudnia 2017 09:42

Nowe mieszkania komunalne

Autor Manuel Langer
Nowe mieszkania komunalne

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie kontynuuje program budowy mieszkań gminnych. Ogłoszony został przetarg na zaprojektowanie i realizację bloku komunalnego w rejonie ul. Fredry. Powstanie tam prawie 50 mieszkań.

Czterokondygnacyjny blok gminny z prawie 50 mieszkaniami ma powstać przy ul. Fredry, w sąsiedztwie istniejących tam budynków wielorodzinnych. - Oprócz zaprojektowania i wybudowania samego budynku, wykonawca będzie miał też za zadanie zrealizować miejsca postojowe, chodnik dojazd. Zaaranżowany będzie ogólnodostępny teren zielony. Podobnie jak w przypadku wszystkich gminnych budynków mieszkalnych, blok przy Fredry będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych – mówi Janina Pokrywa, dyrektor ZIM Kraków.

Oferty w przetargu ogłoszonym przez ZIM można składać do końca stycznia 2018 roku. Realizacja bloku gminnego przy ul. Fredry wpisuje się w program budowy mieszkań komunalnych w Krakowie, za który odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich. W poprzednich latach Miasto zrealizowało w ramach tego rodzaju kompleksowych projektów mieszkaniowych kilkaset lokali. Są wśród nich takie realizacje jak os. Magnolia na Ruczaju, z kolei w 2016 roku blok gminny z 48 mieszkaniami powstał na Małym Płaszowie.

Obecnie - na zlecenie ZIM - trwa realizacja osiedla Przyzby-Zalesie na Ruczaju. Tam, w 10 niskich budynkach, powstanie 357 lokali, a także żłobek i biblioteka. Zaaranżowane będą miejsca postojowe, a także teren zielony, plac zabaw i miejsce do wypoczynku. W ramach kompleksu Przyzby-Zalesie ZIM wybuduje też Ośrodek Ruczaj, który będzie filią Centrum Kultury „Podgórza”. Niedawno poznaliśmy koncepcję architektoniczną tego obiektu.

Info/foto: UM Kraków

Kraków - najnowsze informacje