poniedziałek, 4 marca 2019 19:20

Nowe prawo jazdy bez adresu. Czy stare trzeba wymienić?

Autor Anna Piątkowska-Borek
Nowe prawo jazdy bez adresu. Czy stare trzeba wymienić?

Od 4 marca 2019 roku wydawane są nowe prawa jazdy. Główną zmianą w dokumentach jest brak adresu zamieszkania. Czy stare prawa jazdy trzeba wymienić?

Prawa jazdy wydawane od 4 marca 2019 roku nie będą już zawierały adresu zamieszkania posiadacza. Zniknie więc obowiązek wymiany dokumentu w przypadku zmiany miejsca zamieszkania lub administracyjnej zmiany nazwy ulicy – informuje Szymon Huptyś, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury. – Dla kierowców oznacza to dużą oszczędność, koszt wymiany prawa jazdy to bowiem 100 zł – dodaje.

Czy posiadacze starego prawa jazdy z adresem muszą je wymienić?

Jak podaje Ministerstwo Infrastruktury, wszystkie dotychczas wydane prawa jazdy pozostaną ważne do wskazanego na nich terminu.

Przeprowadzka nie będzie się zatem wiązała z koniecznością wymiany prawa jazdy, oczywiście pod warunkiem, że nie straci ono ważności.

Dokumenty te nie podlegają obowiązkowej wymianie, nawet w przypadku zmiany umieszczonego na nich adresu zamieszkania – Szymon Huptyś, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury.

Nowy wzór prawa jazdy wprowadza rozporządzenie z 25 lutego 2019 roku, zmieniające rozporządzenie w sprawie wzorów dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami.

Motoryzacja - najnowsze informacje