środa, 31 października 2018 10:45

Nowy basen powstanie przy ul. Eisenberga

Autor Manuel Langer
Nowy basen powstanie przy ul. Eisenberga

W środę, 31 października, odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę basenu przy ul. Eisenberga 2 w Krakowie. Wziął w niej udział prezydent Jacek Majchrowski.

Nowy obiekt powstanie na terenie dawnego kąpieliska Ośrodka Sportu i Rekreacji „Krakowianka”, zwanego potocznie przez mieszkańców i użytkowników basenem „Polfy” – bardzo popularnego miejsca wypoczynku krakowian na osiedlu Oficerskim w dzielnicy II Grzegórzki.

Najkorzystniejszą ofertę na budowę nowo powstającego obiektu złożyło Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego CHEMOBUDOWA Kraków SA na kwotę 55 870 000 zł brutto. Termin realizacji inwestycji to 31 marca 2021 r.

Inwestycja obejmuje budowę budynku hali basenowej oraz budynku fitness wraz z garażem otwartym przy ul. Eisenberga, a także z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu.
W budynku basenu znajdą się:

basen pływacki 16 x 25 m,
basen szkoleniowy 5 x 16 m,
wanna do hydromasażu,
brodzik dla dzieci o głębokości 30 cm.

W warstwie plastycznej i formalnej wiodącą inspiracją była prostota i bardzo podobna funkcja tradycyjnego japońskiego kąpieliska geotermalnego – Onsenu. Realizacja tych założeń i inspiracji doprowadziła do kreacji form prostych i oszczędnych w wyrazie architektonicznym, dopasowanych do terenu.

Główne wejście do budynku basenowego oraz budynku fitness będzie prowadzić przez portal wejściowy zlokalizowany centralnie (w miejscu, gdzie znajdowało się główne wejście do byłego ośrodka sportu) i łączyć funkcjonalnie i przestrzennie budynki basenu oraz fitness. Przez portal będzie prowadzić również główne wejście na teren kąpieliska zewnętrznego, które ma powstać na tym terenie w drugim etapie inwestycji.

Budynek pływalni oraz fitness to obiekty o funkcji sportowej i rekreacyjnej, które będą przeznaczone do użytku publicznego.

Info/foto: UMK

Kraków

Kraków - najnowsze informacje