wtorek, 30 czerwca 2020 07:32

Nowy Sącz. Dramat na położnictwie. Matka z koronawirusem oddzielona od dziecka

Autor Marzena Gitler
Nowy Sącz. Dramat na położnictwie. Matka z koronawirusem oddzielona od dziecka

Na oddzial położniczym szpitala w Nowym Sączu potwierdzono zakażenie koronawirusem u 28-letniej kobiety. Jej dziecko trafiło na oddział neonatologii w Nowym Saczu, a zakażona matka do szpitala w Krakowie.

Na kwarantannę skierowano czterech pracowników szpitala. Zakażone mogą być też inne kobiety na oddziale położniczym, które miały kontakt z kobietą. To aż 14 pacjentek, które pozostaną w szpitalu w Nowym Sączu w wydzielonej części na kwarantannie przez 7 dni.

Pozostała część oddziału funkcjonuje normalnie.

W zeszłym tygodniu zakażenie koronawirusem wykryto u pacjenta neurologii, a wcześniej u chorej na oddziale chirurgii ogólnej.  

Nowy Sącz. Kolejny zakażony koronawirusem w szpitalu - tym razem na neurologii
Koronawirusa potwierdzono u 85-letniego pacjenta neurologii. Oddział ponownie został zamknięty, pracownicy i pacjenci objęci kwarantanną. To kolejny przypadek w ciągu tygodnia.

Od tygodnia na Sądecczyźnie codziennie przybywa zakażonych koronawirusem. Obecnie jest to już 87 osób.

Małopolska [30 czerwca]: Rekord nowych zakażeń w Małopolsce! Najwięcej z Sądecczyzny
Niestety, dzisiejsze informacje od WSSE Kraków nie napawają optymizmem mieszkańców Małopolski. Padł rekord w liczbie nowych zakażeń SARS-CoV-2 w naszym województwie! Dzisiejsze dane epidemiczne z Małopolski zdecydowanie na napawają optymizmem. Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły 44 nowe pr…

foto: pixabay.com

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje