środa, 21 października 2020 13:41

Nowy Sącz: Co z organizacją wydarzeń kulturalnych w czerwonej strefie? Zapadły decyzje

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz: Co z organizacją wydarzeń kulturalnych w czerwonej strefie? Zapadły decyzje

Nowy Sącz, wraz z innymi siedemnastoma małopolskimi powiatami, od soboty znajduje się w strefie czerwonej. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło w tych rejonach dodatkowe obostrzenia. Jak będą wyglądać wydarzenia kulturalne w „czerwonym” Nowym Sączu? Władze miasta podjęły decyzje.

-Od soboty Nowy Sącz znajduje się w czerwonej strefie, codziennie dowiadujemy się o dużej ilości osób zarażonych wirusem Covid 19. Muszę w tej sytuacji podejmować racjonalne decyzje dotyczące działań instytucji kultury w naszym mieście, które niestety po raz kolejny musimy znacząco ograniczyć – tłumaczy Ludomir Handzel.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni nie odbędą się zaplanowane w Miejskim Ośrodku Kultury: koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej „Kocham Cię Polsko”, spektakle „Atrament dla Leworęcznych” i „Shirley Valentine”, oraz wyjazd do Warszawy na spektakl w Teatrze Wielkim Opery Narodowej „Dama Kameliowa”.

-Wszystkie te wydarzenia zaproponujemy Państwu ponownie kiedy tylko będzie można bezpiecznie w nich uczestniczyć – podkreśla prezydent miasta.

Nie ma również możliwości przeprowadzenia II Sądeckiego Dyktanda Ortograficznego organizowanego przez sądecką Bibliotekę. Kolejne wydarzenie – Festiwal Piosenki Country „Mayflower” organizowany przez Pałac Młodzieży zostanie przeprowadzony on-line. W tej formie odbędzie się również spotkanie z profesorem Mieczysławem Wasilewskim, zamiast planowanego wernisażu wystawy jego plakatów w Nowosądeckiej Małej Galerii w ramach trwającego XXVIII Małego Festiwalu Form Artystycznych.

-Mam nadzieję, że kolejne tygodnie przyniosą poprawę sytuacji i nie będziemy zmuszeni do dalszego ograniczania wydarzeń w naszych instytucjach kultury – mówi prezydent Handzel.

W Nowym Sączu przybyło dziś 36 kolejnych zakażeń. W powiecie liczba nowych zachorowań jest nieco wyższa – 52 osoby. Od początku epidemii w tym rejonie zachorował 2938 osób.

fot. MOK Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje