czwartek, 6 grudnia 2018 14:34

Nowy Sącz: W Mikołajki lodowisko i basen za złotówkę

Autor Marzena Gitler
Nowy Sącz: W Mikołajki lodowisko i basen za złotówkę

Dziś, z okazji Mikołajek, z lodowiska oraz basenu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu, wszystkie dzieci mogą korzystać za 1 zł.

- Zgodnie z tradycją w dniu Św. Mikołaja, który w tym roku przypada w dniu dzisiejszym, od rana do wieczora, wejście na lodowisko obok basenu będzie kosztować tylko 1 zł – mówi dyrektor MOSiR-u Paweł Badura. - Jednak to nie wszystko. Również wejście na basen będzie za 1 zł, ale w tym przypadku, ze względu na zajęcia szkolne, dopiero od godz. 15.00. Zapraszamy najmłodszych sądeczan, młodzież szkolną na nasze obiekty przy ul. Nadbrzeżnej.

Kolejną dobrą informacją dla łyżwiarzy jest rozpoczęcie dziś instalacji urządzeń lodowiska na placu Starej Sandecji, przy Al. Wolności. Przy powstającym właśnie lodowisku, ustawione są już dwa kontenery: w jednym będzie kasa oraz wypożyczalnia łyżew a w drugim szatnia.

Z lodowiska będzie można korzystać, podobnie jak w latach ubiegłych, za symboliczną opłatą 2 zł. Będzie ono oświetlone, otwarte do późnych godzin wieczornych.

W tegorocznym budżecie miasta na zakup lodowiska przeznaczono kwotę 100 tys. zł. Lodowisko, w drodze przetargu, udało się jednak kupić taniej, za kwotę 67 650 zł brutto (kontenery i agregaty do zamrożenia tafli lodowiska są wynajęte).

W zeszłym roku ze ślizgawki na sądeckim rynku skorzystało ok. 17 tys. osób.

Inf. UM Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka