czwartek, 18 lutego 2021 13:31

Duszenie, wykręcanie rąk, rzucanie na ziemię, okrzyki "Odsuń się bo strzelam", bo mężczyzna nie miał maseczki [WIDEO]

Autor Marzena Gitler
Duszenie, wykręcanie rąk, rzucanie na ziemię, okrzyki "Odsuń się bo strzelam", bo mężczyzna nie miał maseczki [WIDEO]

Duszenie, wykręcanie rąk, rzucanie na ziemię, w końcu okrzyki "Odsuń się bo strzelam" - to wszystko można zobaczyć na filmie udostępnionym na Twitterze. Do bulwersującej interwencji doszło 17 lutego o godz. 12.50 w galerii Port w Łodzi. Mamy nagranie.

Pomimo wyroków sądów, które orzekają, że wydane przez Radę Ministrów rozporządzenia dotyczące epidemii są niekonstytucyjne, Policja i Straż Miejska nadal zachowują się tak, jakby były obowiązującym prawem. Do bulwersującej sytuacji doszło wczoraj w południe w łódzkiej galerii handlowej Port.

Nagranie zostało udostępnione w na Twitterze. Widać na nim wyjątkowo brutalną akcję Straży Miejskiej, która obezwładnia młodego mężczyznę, dusi go, wykręca mu ręce, w końcu powala na ziemię.

Interweniujący w obronie kolegi drugi mężczyzna słyszy okrzyki "Odsuń się bo strzelam", a strażnik kieruje w jego kierunku coś, co wygląda na broń. Wszystkiemu przyglądają się zaszokowani świadkowie akcji.

Przypominamy, że kolejne sądy orzekają o niekonstytucyjności rządowych rozporządzeń związanych z epidemią. 29 stycznia br. Sąd Okręgowy w Krakowie uznał nawet, że nie obowiązują one samych rządzących. Piszemy o tym tu:

Kuriozalny wyrok w sprawie obchodów w pandemii na Wawelu. Politycy PiS nie złamali zakazów bo są... niekonstytucyjne
Zapadł wyrok w sprawie obchodów smoleńskich, które PiS zorganizował w kwietniu 2020 roku na Wawelu. Politycy nie złamali prawa bo rozporządzenia Rady Ministrów są... niekonstytucyjne

zobacz też:

Sławomir Mentzen o lockdownie: “Nigdy tak nie było, nawet za okupacji!”
- Rząd sobie kompletnie nie radzi z obecną sytuacją i te wszystkie obostrzenia prowadzą do jeszcze większych szkód niż gdyby tych obostrzeń nie było - mówi Sławomir Mentzen. Jakie są jego zdaniem skutki decyzji rządku?
koronawirus najnowsze informacje
Polska

Polska - najnowsze informacje