poniedziałek, 13 maja 2019 22:48

Oświęcim: Ostatni moment na wyższą dotację

Autor Anna Piątkowska-Borek
Oświęcim: Ostatni moment na wyższą dotację

Co roku dotacja na wymianę pieców będzie niższa.

Urząd Miasta Oświęcimia przypomina, że osoby, które ogrzewają domy piecami pozaklasowymi mają czas na ich wymianę do 2022 roku.

– Jeśli zdecydują się zastąpić je piecami węglowymi nowszej generacji np. niskoemisyjnymi z podajnikiem automatycznym, kotłami na biomasę z podajnikiem automatycznym oraz kotłami zgazowującymi paliwo to muszą liczyć się z tym, że każdego roku aż do 2022 dotacja będzie zmniejszana o kolejny 1 tys. zł. W tym roku proponowana dotacja wynosi 4 tys. zł. W kolejnym będzie to 3 tys zł, w następnym – 2 tys. zł, a w 2022 roku już tylko 1 tys. zł – podaje UM Oświęcim.

Jak się okazuje ważna jest też data złożenia wniosku.

– W sytuacji, gdy wnioskodawcy wystąpią o udzielenie dotacji do 31 lipca danego roku, a wnioski nie zostaną zrealizowane z powodu braku pieniędzy w budżecie miasta, wówczas przejdą na kolejny rok z zachowaniem kwoty dotacji z roku, w którym wniosek był złożony. Z kolei, gdy wniosek wpłynie do urzędu po 31 lipca danego roku to dotacja będzie wypłacana na zasadach obowiązujących w następnym roku – informuje Urząd Miejski w Oświęcimiu.

Zasady dopłaty do pieców gazowych, olejowych, elektrycznych, pomp ciepła, fotowoltaiki, podłączenia do sieci ciepłowniczej pozostają bez zmian.

Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta Oświęcim.

Oświęcim - najnowsze informacje