czwartek, 7 stycznia 2021 20:06

Oświęcim: Potężny wybuch w zakładach chemicznych. [Nowe informacje]

Autor Tomasz Stępień
Oświęcim: Potężny wybuch w zakładach chemicznych. [Nowe informacje]

W zakładach chemicznych Synthos S.A. w Oświęcimiu doszło do bardzo silnego wybuchu, a następnie pożaru.

W zakładach Synthos w Oświęcimiu przy ul. Chemików produkujących m.in. tworzywa sztuczne płoną dwie hale. Ale pożar poprzedził, około godziny 18.45, potężny wybuch. Jak relacjonują internauci, dało się go odczuć nawet w Chrzanowie i Libiążu.

Olbrzymi wybuch w zakładach chemicznych w Oświęcimiu!
Kilka minut przed 19 doszło do wybuchu i pożaru w Zakładach Chemicznych Synthos w Oświęcimiu. Straż Pożarna z całego województwa bierze udział w akcji ratunkowej. Sytuacja jest dramatyczna. Po głośnym wybuchu zapaliła się hala na terenie Synthos w Oświęcimiu. Wciąż trwa akcja ratownicza strażaków. …

Na miejscu pracują kilkanaście zastępów straży pożarnej z powiatów oświęcimskiego, wadowickiego chrzanowskiego, a nawet Krakowa.

Oświadczenie w sprawie wybuchu i pożaru wydała Synthos S.A.:

Informujemy, że w dniu dzisiejszym tj. 07.01.2021r. ok godz. 18:46 nastąpił zapłon w urządzeniu oczyszczania powietrza z instalacji do produkcji kauczuku. Sytuacja jest opanowana, w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Nie nastąpiła nadmiarowa emisja do atmosfery oraz do wód, ciągi technologiczne są wyłączone z ruchu. O dalszym postępowaniu związanym z zaistniałym zdarzeniem będziemy informowali na bieżąco.

Oświęcim, ul. Chemików Duży wybuch pożaru w zakładach chemicznych Synthos. Ze wstępnych informacji wynika, iż pożar...

Opublikowany przez Małopolskie Drogi Czwartek, 7 stycznia 2021

fot: Facebook/Małopolskie Drogi

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje