poniedziałek, 22 stycznia 2024 13:31

Pani Waleria dołączyła do grona małopolskich stulatków. „Tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu"

Autor Katarzyna Jamróz
Pani Waleria dołączyła do grona małopolskich stulatków. „Tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu"

100 lat życia to bardzo piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu. W naszej gminie, tak wyjątkowe i piękne uroczystości zdarzają się niezwykle rzadko. Tym bardziej cieszy, że 14 stycznia swoje setne urodziny obchodziła Pani Waleria Sroka – napisał za pośrednictwem Facebooka Cezary Stawarz, Wójt Gminy Trzciana.

Z tej wyjątkowej okazji, wójt gminy wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Pauliną Mech, sołtysem wsi Kierlikówka Stanisławem Zdebskim oraz radnym wsi Tadeuszem Cempurą, odwiedzili dostojną jubilatkę. – Życzenia złożyłem w imieniu społeczności gminy Trzciana. Do nich dołączone zostały kwiaty oraz kosz prezentów. Życie Pani Walerii i jej rodziny nie było łatwe, tak jak nie były łatwe ówczesne czasy. Okres wojny oraz ciężka praca w gospodarstwie rolnym wywarły duży wpływ na życie naszej jubilatki, która jednak, mimo różnych przeciwności losu, doskonale poradziła sobie z wychowaniem swoich dzieci – czytamy w zamieszczonym na Facebooku poście.

100 lat życia to bardzo piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu. W naszej Gminie tak...

Opublikowany przez Cezarego Stawarza Czwartek, 18 stycznia 2024

Pani Waleria, pomimo swojego wieku, cieszy się dobrą formą i doskonałą pamięcią. W rozmowie z gośćmi nie zdradziła recepty na długowieczność, jednak, jak przekazał wójt, w domu, w którym mieszka 100-latka, daje się odczuć miłość, wzajemny szacunek i bardzo dobrą opieką. – To z pewnością stąd bierze się ten zacny jubileusz – podsumował Cezary Stawarz.

Fot. Cezary Stawarz/Facebook

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka