wtorek, 14 maja 2019 09:28

Pierwsze Krakowskie Targi Kultury Gastronomicznej

Autor Michał Kizlich
Pierwsze Krakowskie Targi Kultury Gastronomicznej


Takiego wydarzenia w Krakowie i okolicach jeszcze nie było. Mówi o tym już sama nazwa wydarzenia – Pierwsze Krakowskie Targi Kultury Gastronomicznej. A o tym czego nie mówi, czyli o wszystkich atrakcjach czekających na gości, dowiecie się 20 maja.


Kraków jest obowiązkowym punktem turystycznych wycieczek – to od setek lat oczywista oczywistość. Bo wiadomo, że wielka historia i wielka kultura przyciągają do stolicy Małopolski miliony turystów.
Jednak coraz częściej do głosu dochodzą dwa kolejne argumenty – wielka uczta i wielkie nocne życie. Pierwszy z tych dwóch sprawił, że Kraków został Europejską Stolicą Gastronomii 2019, drugi, w powiązaniu z pierwszym, że już niebawem czeka nas wyjątkowa premiera w imprezowym rozkładzie miasta.

Warto już teraz wpisać to w swój terminarz pod 20 maja i godziną 12.00 oraz czym prędzej zakupić bilet, by być jednym z nawet 1200 gości nowego eventu Zabarbar, czyli Pierwszych Krakowskich Targach Kultury Gastronomicznej.

Skoro o premierach mowa prościej byłoby wymienić czego na tych targach nie będzie. Nie będzie tylko jednego - nudy. Zabarbar to rzecz tworzona przez ludzi gastronomii dla ludzi gastronomii, a kto jak kto, ale ta branża wie jak się bawić i co zrobić by podbić nie tylko parkiet albo kubki smakowe, ale wszystkie zmysły, serca i świat. Nie inaczej będzie tym razem, bo organizatorzy skorzystali z zasady, która przyświecała wszystkim najbardziej udanym imprezom w ich repertuarze.
Zgodnie ze sprawdzoną w boju nie raz i nie dwa dewizą ,,coś dla ciała, coś dla ducha'' w Pałacu Czeczotka będą popisowe piwa rzemieślnicze lokalnych browarów, wykłady i prelekcje na temat tego, co najlepsze w płynie (dla niektórych kawa, dla niektórych alkohol), degustacje, gadżety, mistrzowie tatuażu i barberzy.

A to tylko i aż przystawka.

Całkiem możliwe, że właśnie teraz, w momencie, w którym czytacie ten tekst, gdzieś w Polsce powstaje wyjątkowy koktajl. Taki, który przez cały rok będzie promował Kraków w wybranych restauracjach i który ma sporą szansę zostać tradycyjnym krakowskim drinkiem. Barmani i barmanki z całej Polski już teraz dwoją się i troją by ich mikstura z co najmniej 1 składnikiem z oficjalnej listy produktów regionalnych Małopolski okazała się najlepszym połączeniem.

Czy się okaże – dowiemy się właśnie na Pierwszych Krakowskich Targach Kultury Gastronomicznej w Pałacu Czeczotka, podczas których konkurs na krakowski drink będzie mieć swój wielki finał.

Styl Życia - najnowsze informacje